Ładowanie telefonu

i

Autor: Canva

Technologie

Bateria w telefonie nie trzyma? Lepiej ją wymień! Możesz narazić się na dodatkowe koszta

2024-06-17 7:33

Telefon to rzecz, bez której większość z nas nie potrafiłaby wyjść z domu, dlatego warto mieć na uwadze jego ogólną kondycję, szczególnie jeśli mówimy tutaj o baterii. To jedna z najważniejszych rzeczy w waszym smartfonie, która niekiedy może wołać do Ciebie, abyś ją wymienił. Kiedy trzeba wymienić baterię w telefonie? Odpowiadamy na pytanie!

Słaba wydajność baterii w telefonie

Pierwszą oznaką słabej kondycji waszej baterii w telefonie, będzie bardzo szybkie rozładowywanie się sprzętu, często nawet przy 30-40%. Jest to pierwsze poważne ostrzeżenie i najprawdopodobniej czas, aby zadbać o swój smartfon. Pamiętajcie, że dzisiejsza technologia powinna zadbać o całodniowy czas pracy na jednej baterii, a częste ładowanie, lub potrzeba noszenia ze sobą ładowarki, czy powerbank'a to oznaki, że coś jest nie tak. Tutaj warto nadmienić o możliwości sprawdzania swojej kondycji baterii m.in. w telefonach iPhone, które posiadają statystyki jej zużycia. W przypadku telefonów Android sprawa jest nieco cięższa, bo na taki wgląd pozwolą nam jedynie inne aplikacje.

Czytaj też: Co zamiast iPhone i Samsung w 2024? Jaki telefon kupić? Lista dobrych i tanich smartfonów

Przegrzewający się telefon

To kolejny, bardzo ważny sygnał, że bateria w waszym telefonie wymaga wymiany. Warto mieć też na względzie Wasze bezpieczeństwo, ponieważ jeśli akumulator telefonu jest w złym stanie, może to doprowadzić nawet do samozapłonu urządzenia.

Zawieszający się smartfon

Jeśli zauważyliście w swoim telefonie spadek płynności, to najprawdopodobniej mocno przyczyni się do tego słaba kondycja baterii. Wtedy urządzenie może zacząć zawieszać się, gubić zasięg lub wyłączać losowe programy, lub aplikacje. Z drugiej strony może to świadczyć o jego wieku i gorszej wydajności podzespołów, jednak nagła zmiana możliwości obliczeniowych sprzętu powinna zapalić w waszej głowie czerwoną lampkę.

ZWIASTUN. Filip odkryje romans ojca z Julitą. Emilka pozna płeć dziecka

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?