Apple Watch

i

Autor: Apple

Apple

Apple Watch powodem pozwu! Firma wyjawia „ograniczenia techniczne” związane z Androidem

2024-04-10 7:42

Zegarki Apple Watch są jednymi z najbardziej pożądanych akcesoriów na rynku. Nic dziwnego zatem, że wielu użytkowników posiadających telefony z Androidem chciałoby posiadać go w swojej kolekcji gadżetów. Apple jednak wyjaśnia, że próbowali oni udostępnić je szerszemu gronu odbiorców.

Wszystko rozpoczęło się od pozwu, który ujrzało Apple w zeszłym miesiącu od Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Powodem pozwu była monopolizacja. W odpowiedzi firmy można jednak znaleźć informację wskazującą, że w pewnym momencie Apple rzeczywiście planował dostosowanie swojego zegarka do urządzeń z systemem Android.

Czytaj też: WWDC 2024: Apple zmiażdży rywali sztuczną inteligencją? Galaxy AI i Google mogą się obawiać

Apple Watch mógł być kompatybilny z Androidem

W pozwie agencja posłużyła się przykładem Apple Watcha, pokazując, jak firma ma monopol na swoje produkty. W oświadczeniu napisano: „Smartwatch Apple – Apple Watch – jest kompatybilny tylko z iPhonem. Jeśli zatem Apple może nakłonić użytkownika do zakupu zegarka Apple Watch, zakup innego rodzaju smartfona staje się dla niego bardziej kosztowny, ponieważ wymaga to od niego rezygnacji z kosztownego zegarka Apple Watch i zakupu nowego smartwatcha kompatybilnego z Androidem.

W odpowiedzi, Apple wspomniał, że już kiedyś rozważał dostosowanie swojego zegarka do systemu Android. Plan był nawet oceniany przez trzy lata, ale ostatecznie firma musiała z niego zrezygnować ze względu na ograniczenia techniczne. Firma nie podała jednak konkretnych problemów.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?