iOS 18

i

Autor: Pplware

Apple

WWDC 2024: Apple zmiażdży rywali sztuczną inteligencją? Galaxy AI i Google mogą się obawiać

2024-04-01 12:00

Jeśli zastanawiasz się, jakie nowe funkcje sztucznej inteligencji pojawią się na Twoich urządzeniach od Apple, to dobrze trafiłeś. W tym artykule omawiamy każdą plotkę na temat wysiłków firmy z Cupertino w zakresie AI, które mogą pojawić się w Siri, Twoim Macu lub w iOS 18.

Spis treści

  1. Apple AI: kiedy premiera?
  2. Apple AI: Które urządzenia otrzymają funkcje sztucznej inteligencji?
  3. Apple AI: wszystkie nowości

Apple AI: kiedy premiera?

Apple ma zaprezentować nowe funkcje sztucznej inteligencji w iOS 18 podczas konferencji WWDC 2024, która odbędzie się w dniach 10–14 czerwca 2024 r. Następna większa wersja systemu macOS może mniej więcej pojawić się w tym samym czasie i udostępnić pewne funkcje sztucznej inteligencji na urządzeniach Mac. Funkcje te prawdopodobnie zaczną być udostępniane na urządzeniach we wrześniu, kiedy Apple rozpocznie publiczne wdrażanie systemów iOS 18 i macOS.

Czytaj też: Apple: 10 czerwca wielkim dniem dla fanów! Nadchodzą wielkie zapowiedzi

Apple AI: Które urządzenia otrzymają funkcje sztucznej inteligencji?

Apple nie potwierdziło, które urządzenia otrzymają funkcje AI. Można śmiało powiedzieć, że najnowsze iPhone'ny i iPad'y odniosą korzyści z nowej technologii Apple.

Apple AI: wszystkie nowości

iOS 18

Krążą pogłoski, że iOS 18 będzie „największą aktualizacją iOS 18 w historii”, a sztuczna inteligencja będzie miała z tym wiele wspólnego. „Kiedy Apple ogłosi iOS 18 na WWDC 2024, oczekuje się, że firma poświęci sporo czasu na dyskusję o tym, jak postrzega sztuczną inteligencję” – czytamy z biuletynu Marka Gurmana z Bloomberg.

Gurman donosi, że Apple wyjaśni, w jaki sposób sztuczna inteligencja zostanie zintegrowana z jej produktami i dlaczego jej podejście znacznie różni się od podejścia konkurencji.

Chociaż nie jest jasne, jakie funkcje sztucznej inteligencji wprowadzi iOS 18, można spodziewać się nowych, solidnych ulepszeń. Jedną z nich, o której często się mówi, jest generatywny Spotlight oparty na sztucznej inteligencji.

Siri

Siri w iPhonie była szeroko krytykowana za to, że nie dorównuje Asystentowi Google. ale to może się wkrótce zmienić. Według doniesień Apple korzysta z LLM, aby zapewnić Siri inteligentniejszy mózg. Może stać się bardziej konwersacyjny, jak ChatGPT lub Gemini oraz prawdopodobnie wykona złożone zadania.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?