AirPods Pro

i

Autor: AirPods Pro / mat. prasowe Apple

Technologie

AirPods Pro 2. generacji. Co się zmieni w słuchawkach bezprzewodowych Apple?

2023-09-14 11:56

Słuchawki bezprzewodowe Apple - AirPods Pro doczekały się odświeżenia. Firma zdecydowała się na wymianę etui ładującego na takie, które ma USB C zamiast złącza Lightning. Nie jest to jedyna zmiana, w odświeżonych słuchawkach AirPods Pro 2 generacji wprowadzono kilka udoskonaleń. Sprawdźcie, co się zmieniło w słuchawkach Apple.

Spis treści

  1. Słuchawki AirPods Pro 2. generacji
  2. Zmiany w 2. generacji słuchawek AirPods Pro
  3. Nowe funkcje w AirPods Pro 2. generacji
  4. AirPods Pro z USB C - cena

Słuchawki AirPods Pro 2. generacji

Na wtorkowej konferencji Apple dowiedzieliśmy się więcej nie tylko na temat smartfonów iPhone 15 oraz nowych smartwatchy Apple. Firma postanowiła odświeżyć również inny popularny produkt, jakim są słuchawki bezprzewodowe AirPods Pro. Nowa generacja słuchawek otrzymała m.in. nowe etui ze złączem USB C, ale nie jest to koniec nowości.

Zmiany w 2. generacji słuchawek AirPods Pro

Dotychczas stacje ładujące do słuchawek bezprzewodowych Apple miały interfejs Lightning. Ponieważ firma przechodzi na porty USB C, to takie rozwiązanie postanowiono wprowadzić również w 2. generacji słuchawek AirPods Pro. Nie jest to jednak jedyna zmiana względem poprzedniego modelu. Nowe AirPods Pro 2. generacji otrzymały etui ładujące z USB C, pudełko, jak i same słuchawki mają również lepszą odporność na wodę - IP54. Certyfikat IP54 oznacza bardzo dobrą ochronę przed pyłem oraz niewielką ilością wody cieknącą z różnych stron.

Nowe funkcje w AirPods Pro 2. generacji

Dzięki iOS 17 wszystkie AirPods Pro (2. generacji) zyskują następujące funkcje:

  • Dźwięk adaptacyjny: nowy tryb słuchania, który w sposób dynamiczny łączy Tryb kontaktu z Aktywną redukcją hałasu, dostosowując kontrolę hałasu do warunków panujących w otoczeniu użytkownika. Ta przełomowa funkcja, która wykorzystuje zaawansowaną technologię dźwięku obliczeniowego, pozwala użytkownikom zachować świadomość warunków panujących w ich otoczeniu, przy czym rozpraszające hałasy (jak pogaduszki współpracowników w biurze, szum odkurzacza w domu czy gwar w lokalnej kawiarni) są ograniczone.
  • Wykrywanie rozmów: gdy użytkownik rozpocznie rozmowę z pobliską osobą (czy to szybką pogawędkę ze współpracownikiem, czy zamawiając lunch w kawiarni), tryb Wykrywania rozmów pomaga ściszyć głośność, wyostrzyć głos rozmówcy i ograniczyć hałas w tle.
  • Głośność spersonalizowana: wykorzystując samouczenie się maszyn, by zrozumieć, jakie głośności użytkownik wybiera w różnych warunkach, funkcja Głośności spersonalizowanej automatycznie dostosowuje wrażenia akustyczne użytkownika w oparciu o poznane z biegiem czasu preferencje.

Czip H2 w najnowszych AirPods Pro i Apple Vision Pro w połączeniu z przełomowym bezprzewodowym protokołem audio, pozwala obsłużyć 20-bitowy bezstratny format audio o częstotliwości próbkowania 48 kHz ze skuteczną redukcją wszelkich potencjalnych opóźnień. Niestety zła wiadomość jest taka, że Apple nie zdecydowało się na wprowadzenie do oferty samego pudełeczka ładującego z USB C.

AirPods Pro z USB C - cena

Jeśli chcecie mieć AirPods Pro 2 z etui ładującym mającym USB C, to trzeba zakupić cały komplet nowych słuchawek. W Polsce trzeba za nie zapłacić 1299 zł. Słuchawki będą dostępne w sprzedaży od 22 września 2023.