Mieszkanie

i

Autor: pixabay Jak w szybli i tani sposód odmienić wnętrze?

Praktyczne porady

Jak szybko i tanio zmienić styl w mieszkaniu? Oto 6 najlepszych wskazówek

2024-05-15 15:11

Marzysz o metamorfozie mieszkania, przeraża cię jednak myśl o kosztownym remoncie. Otóż, nie trzeba porywać się na poważne przedsięwzięcie, aby odmienić styl całego mieszkania. Wystarczy kilka kosmetycznych zmian.

Wnętrzarskie trendy nieustanie się zmieniają i ewoluują. Trudno jest nad nimi nadążyć, a nam najczęściej szkoda czasu i pieniędzy na kosztowne remonty. Prawda jest jednak taka, że nie potrzebne są wielkie nakłady czasowe i finansowe, aby odmienić wygląd salonu czy sypialni. Mamy dla ciebie proste patenty, które możesz wykorzystać we własnych czterech kątach. Dzięki prostym zmianom poczujesz się, jak w zupełnie nowym mieszkaniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Stylizacje na "kanapkę" to nowy trend w modzie. Dzięki niemu w łatwy sposób skompletujesz każdy strój

Eska Summer City Olsztyn w Fuego Infernal

6 prostych sposobów na odświeżenie wnętrza

Od lat we wnętrzach, od lat króluje kilka stylów, które nieco się zmieniają i mieszają ze sobą. To takie style jak: skandynawski, industrialny, bali, boho, vintage, rustykalny czy glamour. Aby poruszać się gładko pomiędzy tymi stylami, możesz postawić w domu na uniwersalne, proste meble, a jedynie grać dodatkami, które pozwolą na zmianę charaktery wnętrza. Oto kilka prostych pomysłów, aby odmienić każde pomieszczenie.

  1. Tekstylia - Zmiana zasłon, dywanu, czy poduszek zupełnie odmieni każde wnętrze. możesz postawić na kolorowe lub jednolite dodatki, w stylu klasycznym lub rustykalnym.
  2. Galeria zdjęć lub obrazów - Spróbuj zagospodarować fragment, lub nawet sporą cześć ściany za domową galerię z zdjęciami lub obrazami. Możesz również połączyć jedno z drugim.
  3. Lustra - Lustra totalnie odmieniają wnętrze i nadają głębi pomieszczeniu. Ramę dobierz w takim stylu, aby pasowała do nowej koncepcji.
  4. Tapeta - Jeszcze nigdy nie było tak wielkiego wyboru w sklepach, jak teraz. Możesz wybierać w tysiącach wzorów i kolorów. Położenie tapetu nawet na jednej ze ścian sprawi, że nie poznasz swojego wnętrza.
  5. Kwiaty - Rośliny powinny znajdować się w każdym domu. Dodają przytulnego charakteru. Możesz zrobić w domu prawdziwą dżunglę lub postawić kilka nowych egzemplarzy na komodzie lub parapecie. Jeżeli wielkość pomieszczenia na to pozwala, zaopatrz się w dużą roślinę, którą postawisz na podłodze.
  6. Oświetlenie - To kolejny sposób na wprowadzenie przytulności. Ciepłe światło czyni cuda w sypialni i salonie. Zdecyduj się na punktowe oświetlenie.