Tokio 2020 - ile czasu trwają Igrzyska Olimpijskie? Data otwarcia i zamknięcia

2021-07-21 13:19
Tokio 2020
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Tokio 2020 to największe wydarzenie sportowe tego roku. Letnie Igrzyska Olimpijskie powrócą po 5 latach przerwy, aby najlepsi sportowcy świata ponownie mogli zawalczyć o złoto olimpijskie w swoich dyscyplinach. Kibice zastanawiają się, ile czasu potrwają zawody. Znana jest data otwarcia oraz zamknięcia igrzysk.

Tokio 2020 to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez sportowych tego roku. Najlepsi sportowcy z całego świata pojawią się w jednym mieście, aby wspólnie celebrować święto sportu i walczyć o medale w swoich dyscyplinach. Przypominamy, że wydarzenie miało się odbyć w 2020 roku, jednak przełożono je ze względu na koronawirusa. Impreza nadal nosi jednak nazwę Tokio 2020. Fani sportu już nie mogą doczekać się rozpoczęcia wielkiego święta sportu. Igrzyska Olimpijskie są najważniejszym turniejem dla sportowców niemal wszystkich konkurencji. Odbędzie się wiele zawodów, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy zastanawiają się, ile czasu potrwa wydarzenie, skoro rozegranych musi być tak wiele turniejów. Sprawdziliśmy daty rozpoczęcia i zamknięcia Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Materiał Partnera

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, w 2021 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia. To #WielkieChwile nie tylko dla spółki, lecz także dla wszystkich miłośników sportu i kultury, którzy wiedzą, że ta znana Polakom firma była, jest i będzie największym mecenasem obu dziedzin życia.

Wojciech Nowicki wygrywa Festiwal Rzutów! "Życzę sobie powtórki w Tokio"

Tokio 2020 - kiedy otwarcie i zamknięcie?

Letnie Igrzyska Olimpijskie potrwają krócej niż wiele osób sobie wyobraża. Codziennie będzie odbywało się nawet kilkanaście zawodów, a więc czas przyznawania olimpijskich medali nie będzie długi. Ceremonia otwarcia odbędzie się w piątek 23 lipca 2021. Z kolei ceremonia zamknięcia zaplanowana jest na niedzielę 8 sierpnia br.

Tokio 2020 - transmisja w TV i online

Tokio 2020 to nie tylko duże wydarzenie sportowe, ale także telewizyjne. W tym roku w Polsce prawa do transmisji mają dwie telewizje - Eurosport oraz Telewizja Polska. Oznacza to, że nie wszystkie rozgrywki zostaną pokazane w telewizji naziemnej, ponieważ kanały Eurosportu są kodowane.

Najnowsze