Tokio 2021 - kiedy i o której start Letnich Igrzysk Olimpijskich? [DATA, GODZINA]

2021-07-21 13:27 Adrian Rybak
Stadio Olimpijski - Tokio 2020
Autor: Wikimedia.org/Arne Müseler (CC BY-SA 3.0 DE)

Tokio 2021 to wydarzenie, na które czeka wielu fanów sportu. Letnie Igrzyska Olimpijskie powracają po 5 latach. Przypominamy, że ostatni raz odbyły się w Rio de Janeiro w 2016 roku. Przełożone o rok z powodu pandemii koronawirusa zawody rozpoczną się już wkrótce. Kiedy odbędzie się ceremonia otwarcia?

Tokio 2021 to najważniejsza impreza sportowa tego roku. Po 5 latach najlepsi sportowcy z całego świata pojawią się w jednym mieście, aby wspólnie celebrować święto sportu i walczyć o medale w swoich dyscyplinach. Przypominamy, że wydarzenie miało się odbyć w 2020 roku, jednak przełożono je ze względu na koronawirusa. Impreza nadal nosi jednak nazwę Tokio 2020. Niektórzy nadal walczą o możliwość wystąpienia na igrzyskach. Mowa między innymi o koszykarzach, którzy aktualnie walczą o awans. O miejsce w olimpijskim turnieju walczą między innymi Polacy. Pisaliśmy o tym tutaj. Jednak igrzyska Olimpijskie to nie tylko zawody sportowe, ale także widowisko. Wiele osób najbardziej czeka na ceremonię otwarcia, która zawsze jest spektakularnym show. Wiemy, kiedy się odbędzie.

Materiał Partnera

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, w 2021 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia. To #WielkieChwile nie tylko dla spółki, lecz także dla wszystkich miłośników sportu i kultury, którzy wiedzą, że ta znana Polakom firma była, jest i będzie największym mecenasem obu dziedzin życia.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Tokio 2021 - kiedy i o której start?

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2021 rozpoczną się już wkrótce. Znana jest data i godzina rozpoczęcia wielkiej ceremonii otwarcia. Odbędzie się w piątek 23.07.2021. W Japonii rozpocznie się o godzinie 21:00. Między Tokio a Polską jest 9 godzin różnicy, co oznacza, że u nas rozpocznie się w samo południe, czyli o 12:00.

Tokio 2021 - transmisja w TV

Tokio 2021 to nie tylko duże wydarzenie sportowe, ale także telewizyjne. W tym czasie ramówka wypełniona jest zawodami sportowymi. W tym roku w Polsce prawa do transmisji mają dwie telewizje - Eurosport oraz Telewizja Polska. Oznacza to, że nie wszystkie rozgrywki zostaną pokazane w telewizji naziemnej, ponieważ kanały Eurosportu są kodowane.

Najnowsze