Śnieg w Polsce 2022 - pogoda zaskoczy na koniec marca! Kiedy i gdzie najzimniej?

2022-03-28 15:10
Śnieg w Polsce 2022 - pogoda zaskoczy na koniec marca! Kiedy i gdzie najzimniej?
Autor: Guy Bell/Shutterstock / Rex Features/East News Śnieg w Polsce 2022 - pogoda zaskoczy na koniec marca! Kiedy i gdzie najzimniej?

28 marca 2022 będzie jeszcze słoneczny i ciepły w całym kraju. Jak powiedziała PAP Katarzyna Ścisłowska z IMGW-PIB, od 29 marca nadejdzie wyraźne ochłodzenie i pod koniec tygodnia możliwe są lokalne opady śniegu z temperaturami w dzień w okolicach zera stopni Celsjusza. Poznajcie szczegóły już teraz.

Śnieg w Polsce 2022 - pogoda zaskoczy na koniec marca! Jak powiedziała Katarzyna Ścisłowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Państwowego Instytutu Badawczego, pierwszy dzień tygodnia będzie bardzo pogodny i ciepły, z temperaturami dochodzącymi nawet do 20 stopni Celsjusza. - W poniedziałek będzie bardzo pogodnie. Zachmurzenie będzie przeważnie małe, jedynie na północnym wschodzie umiarkowane. Nie spodziewamy się żadnych opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 13 stopni na północnym wschodzie, około 16 w centrum, do nawet 20 stopni na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat i nad morzem będzie nieco chłodniej, bo około 12 stopni, powiedziała Ścisłowska.

Wiosna 2022 będzie upalna! Synoptycy przewidują szybkie nadejście lata

Najlepsza Muzyka do Biegania [wiosna 2022] | ESKA XD - Fit vlog #44

Pogoda w Polsce na koniec marca 2022 - jak będzie?

W nocy w północnej części Polski zachmurzenie będzie przeważnie duże. Na pozostałym obszarze małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 1 st. C na północnym wschodzie, przez około 5 st. w centrum do 8 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północy może osiągać do 55 km/h, a nad morzem do 65 km/h.

Od wtorku synoptycy IMGW zapowiadają ochłodzenie. W kolejnych dniach tego tygodnia pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a lokalnie śniegu. Będzie też chłodniej. W dzień temperatury mogą utrzymywać się poniżej 10 stopni, a pod koniec tygodnia na południowym wschodzie termometry w najcieplejszym momencie dnia wskazywać będą okolice zera stopni. Nocami możliwe są przymrozki.

Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański UPAŁ jakiego jeszcze nie było!

Dodała, że wiatr będzie przeważnie umiarkowany, w porywach dochodzący do 55 km/h. Na północnym wschodzie kraju i nad morzem okresami dość silny, osiągający w porywach na północnym wschodzie 65 km/h, a nad morzem 70 km/h, powiedziała Katarzyna Ścisłowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. (PAP)

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze