Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański UPAŁ jakiego jeszcze nie było!

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański UPAŁ jakiego jeszcze nie było!

Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański UPAŁ jakiego jeszcze nie było!

2022-05-11 13:46

Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Wiele osób zadaje te pytanie, bo chce zaplanować urlop w najlepszym możliwym pogodowo terminie. Czerwiec, lipiec, a może sierpień? Zdaniem ekspertów pogodowych zbliżające się lato będzie bardzo gorące. Poznajcie szczegóły i najnowsze przewidywania już teraz.

Spis treści

  1. Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański upał
  2. Lato w Polsce 2022 - kiedy i gdzie najcieplej?

Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Czy lato 2022 w Polsce będzie bardziej upalne niż miało to miejsce w poprzednim roku? Jaka pogoda w lato 2022? Wiele pytań zadawanych w różny sposób odnośnie pogody lato 2022, a odpowiedzi są jednoznaczne. Afrykański upał mocno da się we znaki. Nic dziwnego, że internautów interesują najnowsze przewidywania meteorologów. Zima zbliża się ku końcowi, roślinność budzi się do życia, a krajobrazy są coraz bardziej kolorowe. Już w drugiej połowie lutego 2022 odczuliśmy pierwszy powiew wiosny z temperaturą przekraczająca 10 stopni Celsjusza. Na długotrwałe ocieplenie można liczyć dopiero od 10 marca. Od tego momentu z każdym kolejnym dniem będzie robić się coraz cieplej aż w końcu dojdziemy do afrykańskich upałów. Jak zapowiadają meteorolodzy rosnące temperatury mają wpływ na huragany i mocne burze. Tych w 2022 roku ma być bardzo dużo. Już w czerwcu miesięczna suma opadów atmosferycznych ma kształtować się powyżej normy wieloletniej. 

Pierwszy dzień wiosny 2022 - kiedy wypada astronomiczna i kalendarzowa wiosna?

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy
Sonda
Czy czekasz na upalne lato?

Jakie będzie lato 2022 w Polsce? Afrykański upał

Burza Arwena, sztorm Barra, sztorm Malik i Sztorm Corrie, orkan Dudley, w ostatnich tygodniach każda z tych burz pozostawiła po sobie ślady zniszczenia. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że coraz częściej w Europie środkowej będą obserwowane zjawiska, jakich do tej pory nie było. Co za tym idzie na Starym Kontynencie uderzenie ciepła jest coraz mocniejsze. Nadchodzące upały w Europie centralnej zwiastować ma również aktualnie panująca susza w Hiszpanii i Portugalii, przez co uprawy są wyniszczone. Tamtejsi rolnicy najbardziej narzekają na problemy z rośnięciem oliwek, orzechów, winogrona i zbóż. Od lipca 2022 w Polsce można spodziewać się temperatury dużo wyższych niż miało to miejsce rok temu. Przypomnijmy, że w poprzednie lato wielokrotnie wydawane były Alerty RCB przestrzegające przed mocno rażącym słońcem. Doskonale pamiętamy, jak w niektórych państwach Starego Kontynentu miały miejsce wzrosty temperatur sięgające nawet 40 stopni Celsjusza. Wstępne raporty temperaturowe pokazywały, że chociażby w Moskwie było 35 stopni Celsjusza, co oznaczało pobicie dotychczasowego, 120-letniego rekordu temperatury w stolicy Rosji. 

Kiedy wakacje 2022? Ile zostało do końca roku szkolnego?

Eksperci alarmują również, że przez spaliny i większe zapotrzebowanie na energię mamy do czynienia z globalnym ociepleniem. Specjaliści jednocześnie nie mają wątpliwości, że jeśli zaczniemy mocniej reagować na zmiany klimatu, w najbliższych latach będziemy doświadczać częstszych i bardziej intensywnych fal upałów.

Lato w Polsce 2022 - kiedy i gdzie najcieplej?

Lato w Polsce 2022 będzie upalne i na dobrą sprawę wysoką temperaturę najbardziej odczujemy w lipcu. Wtedy na termometrach nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu. Aktualnie jednak ciężko jest określić ile dokładnie będzie stopni i gdzie mogą paść rekordy temperatur. Prognozy długoterminowe zawsze nie są do końca wiarygodne i trzeba podchodzić do nich z dużym dystansem. Początek astronomicznego lata wypada we wtorek, 21 czerwca. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE