Sławomir Peszko - zarobki, wiek, memy, żona, klub, kariera. Sławek Peszko BEZ TAJEMNIC!

Sławomir Peszko - zarobki, wiek, memy, żona, klub, kariera. Sławek Peszko BEZ TAJEMNIC!
Autor: TVN/Wojciech Kurczewski / X-NEWS Sławomir Peszko - zarobki, wiek, memy, żona, klub, kariera. Sławek Peszko BEZ TAJEMNIC!

Sławomir Peszko, czyli jeden z najbardziej znanych polskich piłkarzy, od wielu lat jest na ustach kibiców. Internauci, nawet jeśli nie gra, bardzo często wspominają wielokrotnego reprezentanta naszego kraju. Co trzeba wiedzieć o Sławku Peszko? Kim jest dokładnie? Poznajcie go jeszcze bliżej już teraz.

Spis treści

  1. Sławomir Peszko - kim jest?
  2. Sławomir Peszko - zarobki
  3. Sławomir Peszko - wiek
  4. Sławomir Peszko - żona
  5. Sławomir Peszko - klub
  6. Sławomir Peszko - memy

Sławomir Peszko - zarobki, wiek, memy, żona, klub, kariera, to kwestie, które najbardziej intrygują internautów. Wielokrotny reprezentant Polski, nie ma przed nami żadnych tajemnic. Przybliżamy dokładnie, kim jest Sławek Peszko. Piłkarz urodzony w tym samym mieście, co Roksana Węgiel czy Michał Szpak, czyli w Jaśle, wystąpił z orłem na piersi 44 razy. W biało-czerwonych barwach występował od 2008 roku, kiedy to powołał go Leo Beenhakker. Sławek Peszko w reprezentacji strzelił dwa gole, ale tego najważniejszego zdobył w 2015 roku. Stał się bohaterem narodowym, gdy zdobył bramkę w zremisowanym 1:1 meczu z Irlandią w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2016. Za sprawą jego trafienia nasza reprezentacja nie przegrała, a w późniejszym czasie pod wodzą Adama Nawałki awansowała Euro do Francji.

Sławomir Peszko - kim jest?

Sławomir Peszko to urodzony 19 lutego 1985 roku w Jaśle polski piłkarz, który najlepiej czuje się w roli pomocnika. Swoją karierę piłkarską rozpoczął mając zaledwie 11 lat, występując w Nafcie Jedlicze, skąd w 2000 przeniósł się do Wisły Płock. W 2002 stał się piłkarzem pierwszej drużyny Wisły, która ówcześnie funkcjonowała pod nazwą Orlen Płock. Peszko, czy jak mawiają na niego kibice "Atmosferić", jest uczestnikiem Mistrzostw Europy 2016 oraz Mistrzostw Świata 2018. 

Jan Tomaszewski: Hejterzy Lewandowskiego do psychiatry!

Sławomir Peszko - zarobki

Zarobki Sławomira Peszko nie są tajemnicą. Piłkarz w barwach obecnego klubu, czyli Wieczysta Kraków ma zarobić 40 tysięcy złotych netto miesięcznie, co daje 480 tysięcy złotych netto rocznie. W 2012 roku, jako piłkarz niemieckiego FC Koeln, zarobił 2,6 mln złotych. Wtedy też w zestawieniu Złota Setka, czyli rankingu najlepiej zarabiających polskich sportowców wg Super Expressu zajął 26. miejsce. Peszko w swojej karierze reprezentował również barwy Lechii Gdańsk. Wówczas za miesiąc gry miał zainkasować 110 tysięcy złotych. 

Sławomir Peszko - wiek

Ile lat ma Sławomir Peszko? Wiek piłkarza znany jest wszystkim, którzy choć przez chwilę śledzili jego karierę. Zawodnik urodził się 19 lutego 1985 w Jaśle.

Sławomir Peszko - żona

Sławomir Peszko od lat może liczyć na wsparcie swojej drugiej połówki. Mowa o Annie Peszko, z którą poznał się w 2008. Rok później para stanęła na ślubnym kobiercu i powiedziała sobie sakramentalne "tak". W 2021 roku para będzie świętować 12. rocznicę ślubu. Razem wychowują dwoje dzieci. 12-letnią córkę Wiktorię i 7-letniego syna Marcela, który już wie, że będzie piłkarzem.

Sławomir Peszko - klub

Sławomir Peszko swoją karierę seniorską rozpoczął w 2002 roku. Dołączył do drużyny Wisły Płock, gdzie spędził sześć kolejnych lat, strzelając 21 goli w 112. występach. W 2008 roku przeniósł się do Poznania i w tamtejszym Lechu strzelił 11 goli w 68. występach. Polskim piłkarzem w 2011 roku zainteresował się niemiecki FC Koeln. Peszko przeniósł się do klubu, jednak nie imponował tam skutecznością strzelecką. W 2012 roku został wypożyczony do Wolverhampton, a następnie sprzedany przez FC Koeln do AC Parmy. W tym samym roku na zasadzie wypożyczenia powrócił do FC Koel, gdzie spędził ponad dwa lata. W 2015 roku powrócił na polskie boiska i grał w barwach Lechii Gdańsk. W stu występach strzelił 12 goli. Po tym czasie został wypożyczony do Wisły Kraków, a następnie sprzedany do klubu z piątej ligi, Wieczystej Kraków. Obecnie w 14 meczach ma już 25 goli.

Sławomir Peszko - memy

Internauci często rozładowują piłkarskie emocje wrzucając memy ze Sławomirem Peszko. 

Najnowsze