Kto wygra Euro 2024? Polscy kibice typują, że TA reprezentacja ma puchar w garści!

i

Autor: GPress/East News Kto wygra Euro 2024? Polscy kibice typują, że TA reprezentacja ma puchar w garści!

SPORT

Kto wygra Euro 2024? Polscy kibice typują, że TA reprezentacja ma puchar w garści!

2024-06-14 8:25

Za nami finał sezonu ligowego, który wyłonił najmocniejsze drużyny w Europie. Ale to nie koniec piłkarskich emocji tego lata, ponieważ tuż przed nami jest jedno z najważniejszych świąt piłkarskich – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Mężczyzn. Komu kibicują polscy kibice i kogo typują jako zwycięzcę tegorocznego turnieju? Jak i gdzie będą oglądać nadchodzące mecze? Flashscore, lider wśród aplikacji sportowych dostarczających wyniki na żywo, przeprowadził badanie wśród swoich polskich użytkowników*. Wyniki mogą zaskakiwać!

Spis treści

  1. Kto wygra Euro 2024? Typowanie, szanse
  2. Euro 2024 MECZE - kogo oglądać w TV?

Kto wygra Euro 2024? Polscy kibice najbardziej chcieliby, by to reprezentacja Polski wyszła zwycięsko podczas 51. meczu turniejowego. Michał Probierz mówił otwarcie, że jeżeli wyjdziemy z trudnej grupy, to będziemy faworytami w kolejnych spotkaniach. Kilka tygodni temu superkomputer wytypował, że w finale spotka się reprezentacja Anglii i Francji. Ostatecznie to obrońcy tytułu, czyli Anglicy zdaniem systemu analitycznego mają największe szanse na tryumf. A kto wygra Euro 2024 według polskich kibiców?

Kto wygra Euro 2024? Typowanie, szanse

Większość polskich użytkowników platformy Flashscore na zwycięzcę tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej mężczyzn wytypowało Francję. Opowiedziało się za nią 31 procent, więc blisko jedna trzecia respondentów. Reprezentacją, która uzyskała drugą co do wielkości liczbę głosów, jest Anglia 18,4 procent, trzecią drużyna Hiszpanii 14,2 procent. Na czwartym miejscu znalazła się niemiecka reprezentacja narodowa, która uzyskała 12,1 procent głosów. Co ciekawe, część respondentów badania dość pozytywnie widzi przyszłość Polski. Według 8,4 procent odpowiadających to właśnie nasza narodowa reprezentacja wygra tegoroczny turniej. To o tyle ciekawy wynik, o ile obecność polskich piłkarzy do ostatniej chwili była niewiadomą. W badaniu Polska wyprzedziła takie piłkarskie mocarstwa jak Włochy, Portugalię, Belgię czy Holandię. Nie pozostaje nam nic innego niż trzymać kciuki za sprawdzenie się tych przewidywań!

Ile drużyn wychodzi z grupy na Euro 2024? Rewelacyjne rozwiązanie dla Polski!

Mecze Polski na Euro 2024 - kiedy, o której godzinie i z kim gramy? [KALENDARZ]

Polski kościół w Hanowerze. Proboszcz zapowiada modlitwę za piłkarzy

Euro 2024 MECZE - kogo oglądać w TV?

Większość polskich użytkowników Flashscore, a dokładniej 92,1 procent będzie oczywiście śledzić zmagania polskiej reprezentacji narodowej. Wysoko, bo na drugim i trzecim miejscu, uplasowała się Hiszpania oraz Anglia z tym samym wynikiem 70,7 procent. Tuż za nimi z wynikiem 67,4 procent znalazła się Francja. Polacy zainteresowani będą też meczami rozgrywanymi przez reprezentację Niemiec 64,9 procent, Włoch 61,9 procent, Holandii 59 procent, czy Portugalii 51 procent.

A jakim z tych drużyn będą kibicować? Tu ponownie bez zaskoczeń. Polacy kibicować będą przede wszystkim polskiej reprezentacji, za czym opowiedziało się aż 74,1 procent respondentów. W swoim badaniu Flashscore sprawdził również, gdzie i jak Polacy będą oglądać nadchodzące mecze. Znacząca większość, bo aż 95,8 procent respondentów zmagania reprezentacji narodowych obejrzy w swoim domu. 34,3 procent obejrzy je w domu przyjaciół, a 25,5% wybierze się do baru lub restauracji, by tam cieszyć się transmisją z turnieju. Zaledwie 6,3 procent obejrzy mecz na żywo na trybunach. Pozostała część, w strefach kibica bądź w pracy.

EURO 2024 - TERMINARZ, GODZINY, MECZE, GRUPY. Kiedy i jakie mecze na Euro? [DRABINKA]

Na czym Polacy będą oglądać mecze? Tu respondenci badania są ze sobą zgodni. Zdecydowana większość 95,4 procent preferuje mecz na dużym ekranie telewizora. Nic dziwnego - ten format oferuje najlepszą widoczność, dostarcza najwięcej szczegółów, a dzięki najnowszym technologiom sprawia, że można poczuć się w środku wydarzeń. Kibicom w Polsce i nie tylko, jak zawsze podczas najważniejszych sportowych wydarzeń, będzie towarzyszyć Flashscore – aplikacja i portal dostarczający szczegółowe wyniki na żywo. Fani piłki nożnej będą mogli na bieżąco śledzić rozgrywki EURO 2024 oraz statystyki meczowe, w tym oceny piłkarzy oraz analizę rozgrywanych spotkań.