Ile drużyn wychodzi z grupy na Euro 2024? Rewelacyjne rozwiązanie dla Polski!

i

Autor: Grzegorz Wajda/REPORTER/EAST NEWS Ile drużyn wychodzi z grupy na Euro 2024? Rewelacyjne rozwiązanie dla Polski!

WIĘKSZE SZANSE

Ile drużyn wychodzi z grupy na Euro 2024? Rewelacyjne rozwiązanie dla Polski!

2024-06-21 11:01

Ile drużyn wychodzi z grupy na Euro 2024? Liczba zespołów, które awansują do dalszej fazy jest taka sama jak miało to miejsce w przypadku poprzedniej imprezy z reprezentacjami Starego Kontynentu. Biorąc pod uwagę silną grupę Polski wprowadzone zasady na Euro 2024 mogą okazać się dla nas zbawienne. Poznajcie szczegóły i trzymajcie kciuki za biało-czerwonych!

Spis treści

  1. Ile drużyn wychodzi z grupy na Euro 2024?

Ile drużyn wychodzi z grupy na Euro 2024? Jakie są zasady wyjścia z grup na Euro 2024? Polscy kibice mają ogromną nadzieję, że Polska wyjdzie z grupy i zagra w fazie pucharowej. Marzeniem jest niewątpliwie powtórzenie sukcesu z 2016 roku, kiedy to piłkarze Adama Nawałki przegrali walkę o półfinał w rzutach karnych. Nadzieje fanów biało-czerwonych są jeszcze większe ze względu na sukces w meczach towarzyskich. W trakcie przygotowań do mistrzostw Europy wysoko wygraliśmy z Ukrainą i momentami dobrze graliśmy z Turcją zwyciężając ostatecznie 2:1. Biorąc pod uwagę zasady Euro 2024 Polska ma duże szanse na wyjście z grupy. Mimo takich rywali jak Austria, Holandia i Francja. Potrzebna jest koncentracja w obronie i skuteczność w ataku.

EURO 2024 - TERMINARZ, GODZINY, MECZE, GRUPY. Kiedy i jakie mecze na Euro? [DRABINKA]

Marcin Bułka: Po Mbappe można spodziewać się wszystkiego | Euro Express

Ile drużyn wychodzi z grupy na Euro 2024?

Szanse Polski na Euro 2024 nie są wyceniane wysoko przez komputer, który przeprowadził symulację mistrzostw. Według systemu analitycznego aż na 40 procent zajmiemy 4. miejsce, na ponad 30 procent 3. miejsce, na ponad 18 procent 2. miejsce, a na ponad 8 procent 1. miejsce w grupie. Polska ma również bardzo małe szanse na zwycięstwo turnieju. Prawdopodobieństwo wynosi zaledwie 0,8 procent. 45-procentowe szanse mamy natomiast na to, że dotrzemy do 1/8 finału.

Grupa D EURO 2024 - Polska: WYNIKI, TABELA, PUNKTY. Sytuacja Polski i miejsce w grupie D

Z pewnością szanse Polski na Euro 2024, w trudnej grupie znacznie wzrosły ze względu na obowiązujące zasady. Do fazy pucharowej awansują wszystkie drużyny z 1. i 2. miejsca w tabeli, ale również cztery najlepsze reprezentacje z 3. miejsc. W tym przypadku brane są pod uwagę kolejno kryteria: większa różnica zdobytych punktów, lepszy bilans bramek zdobytych i straconych, większa liczba bramek zdobytych, większa liczba wygranych meczów, niższa suma punktów dyscyplinarnych na podstawie wyłącznie żółtych i czerwonych kartek, pozycja w rankingu eliminacji do turnieju głównego. Zapewne do wyłonienia drużyn z trzecich miejsc potrzebne będzie wypełnienie pierwszego lub ewentualnie drugiego kryterium.

W czasie poprzednich mistrzostw Europy z trzecie miejsce w grupie okazało się zbawienne dla: Portugalii, Czech, Szwajcarii oraz Ukrainy.

Wyniki GRUPA A Euro 2024 - TABELA i PUNKTY. Grupa Niemiec, Szwajcarii, Szkocji i Węgier