Anita Włodarczyk 2021 - o której godzinie finał? O której oglądać rzut młotem w Tokio?

2021-08-03 14:11
Anita Włodarczyk 2021 - o której godzinie finał? O której oglądać rzut młotem w Tokio?
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Anita Włodarczyk 2021 - o której godzinie finał? O której oglądać rzut młotem w Tokio? (PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS)

Anita Włodarczyk to jedna z najpopularniejszych lekkoatletek w Polsce. Tym razem nasza podwójna mistrzyni olimpijska będzie broniła tytułu z Rio de Janeiro. Czy jej się to uda? O której godzinie oglądać finał rzutu młotem w Tokio?

Anita Włodarczyk 2021 - o której godzinie finał? O której oglądać rzut młotem w Tokio? Anita Włodarczyk w trakcie eliminacji konkursu olimpijskiego oddała najdłuższy rzut młotem w historii. Dzięki temu już w trakcie pierwszej próby zapewniła sobie awans do finału. Obok niej wystąpią także Joanna Fiodorow i Malwina Kopron. Naszej młocistce kwalifikacje do walki o medal dawała odległość 73,5 metra. Włodarczyk osiągnęła wynik 76,99 metrów. W ten sposób pobiła rekord z Rio de Janeiro, gdzie rzuciła na odległość 76,93 metrów. Drugie miejsce w eliminacjach z próbą 74,29 metrów zdobyła Chinka Wang ZHeng. Jednak główną rywalką naszej zawodniczki jest Amerykanka DeAnny Prince. W eliminacjach rzuciła 72,55 metrów i awansowała z dziewiątym najlepszym wynikiem. Anita Włodarczyk będzie broniła tytułu w 2016 roku z Rio de Janeiro. Przypomnijmy, że polska lekkoatletka jest również czterokrotną mistrzynią świata i mistrzynią Europy. 

Anita Włodarczyk: Tokio, mąż, wiek, waga, daj spokój, wzrost. Kim jest polska lekkoatletka?

Anita Włodarczyk: Łatwiej było rzucić 80 metrów niż wrócić do sportu

Anita Włodarczyk 2021 - o której godzinie finał?

Anita Włodarczyk 2021 - o której godzinie finał? Na to pytanie szukają odpowiedzi nie tylko najwierniejsi fani polskiej lekkoatletki. Wszystkie oczy kibiców są skierowane na finał w rzucie młotem, który rozpocznie się we wtorek, 3 sierpnia 2021 roku.

Tokio 2020 - SIATKÓWKA. Kiedy i z kim następny mecz Polaków?

O której oglądać rzut młotem w Tokio? Jeżeli chcecie zobaczyć na żywo walkę o medale w tej dyscyplinie sportowej, to koniecznie musicie włączyć swój telewizor o godzinie 13:35. To właśnie wtedy rozpocznie się rywalizacja o złoty krążek w rzucie młotem, o który powalczy również Anita Włodarczyk.

Najnowsze