Smolasty i IMI komentują aferę sylwestrową z Dodą. "Nie mamy ŻADNYCH relacji"

2026-01-23 20:26

Hit "Nim zajdzie słońce" podbił serca wielu Polaków, ale podczas ostatniego Sylwestra jego wykonawcy, Doda i Smolasty, zagrali na dwóch różnych koncertach. Raper zaprosił więc do współpracy wokalistkę IMI, co nie spodobało się oryginalnej artystce. Doda ostro skomentowała całą sytuację, a teraz na komentarz w studiu Radia ESKA zdecydował się sam duet.

Smolasty i IMI komentują aferę sylwestrową z Dodą. Nie mamy ŻADNYCH relacji

i

Autor: Radio ESKA/ AKPA

Występ Smolastego i IMI podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2025 w Toruniu odbił się w mediach szerokim echem. Duet wykonał hit "Nim zajdzie słońce", który pierwotnie raper z powodzeniem wydał w duecie z Dodą. Gwiazda dawała jednak show podczas Sylwestra z Dwójką w Katowicach i nie mogła ponownie pojawić się na scenie z kolegą, z którym osiągnęła spory sukces. Po fakcie jasno wyraziła swoją dezaprobatę, a aferę sylwestrową między Dodą a Smolastym skomentowali też inni artyści. Teraz emocjonujący duet, który wydał własny singiel, odniósł się do skandalu w studiu Radia ESKA.

Doda | Wywiad Sylwester

Afera o "Nim zajdzie słońce". Doda ostro oceniła Smolastego

Choć występ IMI w duecie ze Smolastym znalazł swoich fanów i debiutująca wokalistka została pozytywnie oceniona przez widzów polsatowskiego koncertu 31 grudnia, to Doda jasno dała do zrozumienia, że nie zgodziła się na zastąpienie jej w piosence. Artystka oceniła sytuację w kilku wypowiedziach jako brak profesjonalizmu czy szacunku, a nawet określiła Smolastego mianem "tchórza". Wyjawiła, że "przymknęła oko" na kilka wcześniejszych zdarzeń, ale teraz możliwy jest definitywny koniec współpracy. Jednocześnie Doda liczy na to, że kiedyś nastąpi pojednanie.

Smolasty i IMI odpowiadają. "Pomidor!"

23 stycznia emocjonujący duet z Sylwestra pojawił się w studiu Radia ESKA, w ramach promocji pierwszej wspólnej piosenki oraz teledysku "Póki mam Ciebie". Przed rozmową o utworze wyprodukowanym przez Jonatana, gospodarze rozmowy - Kasia Węsierska i Michał Hanczak, zapytali o głośne przed kilkoma tygodniami spięcie z Dodą.

"IMI, czyli ta dziewczyna, o którą zazdrosna jest Doda! Smolasty, macie jakieś relacje z Dodą czy one się popsuły, odkąd pojawiła się ta piękna niewiasta?" - zapytał Michał Hanczak.

"Nie mamy żadnych relacji i pomidor" - uciął Smolasty.

"Smolasty jest dla mnie wspaniałym współpracownikiem. Jeżeli chodzi o naszą piosenkę, którą właśnie wypuściliśmy - do niej chciałabym się odnieść - to jak najbardziej" - dodała IMI, nie odnosząc się wprost do afery.

Duet nie ukrywa, że ma w zanadrzu kolejne projekty, które niedługo ujrzą światło dzienne. W rozmowie z Radiem ESKA Smolasty zdradził też nietypowe szczegóły współpracy z IMI.

"Zawsze praktycznie, jak powstają utwory z mojej płyty, to wszystkie moje duety z raperami czy damsko-męskie... w tych piosenkach ja nagrywam zwrotkę, refren i wysyłam gotowca z miejscem na zwrotkę dla danej osoby. Tutaj wyjątkowo stworzyliśmy piosenkę od zera razem" - powiedział raper.