Oslo – co warto zwiedzić w stolicy Norwegii? Miasto pełne atrakcji!

2023-07-28 10:57

Oslo to stolica, która z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. To miasto pełne kontrastów, gdzie wspaniałe zabytki i nowoczesna architektura łączą się z pięknymi krajobrazami oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Przyjrzyjmy się liście atrakcji, które warto zobaczyć w trakcie naszej wizyty w Oslo.

Główne atrakcje Oslo

Naszą trasę powinniśmy rozpocząć na starym mieście, które swoją historią sięga XI wieku. Znajdziemy tam wyjątkowe budowle, które kontrastują swym stylem nowoczesnym z bardziej przyziemnym tradycjonalizmem. Na naszej turystycznej trasie nie powinno zabraknąć poniższych atrakcji:

  • Opera w Oslo - najnowocześniejsze obecnie miejsce sztuki w Norwegii. Znajdują się tam trzy sale widowiskowe, każda z przeszklonymi ścianami. To tu odbywają się spektakle operowe, baletowe oraz koncerty.
  • Muzeum Wikingów - jedno z najważniejszych muzeów w Oslo. Tutaj można zobaczyć różne przedmioty związane z historią Wikingów, w tym ręcznie wykonane łodzie czy miecze, a także dzieła sztuki.
  • Park Vigelanda - tego wyjątkowego miejsca nie mogło zabraknąć na naszej liście. To duży park z pięknymi rzeźbami, które stworzył norweski rzeźbiarz Gustav Vigeland. To idealne miejsce na relaks i odpoczynek wśród zieleni.
  • Muzeum Muncha - to muzeum poświęcone zostało Edvardowi Munchowi – słynnemu norweskiemu malarzowi. W muzeum znajduje się największa na świecie kolekcja dzieł Muncha, w tym jego najsłynniejszy obraz "Krzyk".
  • Zamek Królewski - jeden z najważniejszych zabytków w Oslo. Jest on rezydencją króla Haralda V i królowej Sonji, ale mimo to można zwiedzić jego wnętrza. W pałacu znajduje się wiele pomieszczeń, które zachwycają piękną dekoracją i bogatymi zabytkami.

Oslo to miasto, które zachwyca swoją różnorodnością. Możemy tu zobaczyć piękne zabytki, nowoczesne rozwiązania i zjawiskowe krajobrazy. Jeśli szukamy wyjątkowego miejsca na wakacje to warto odwiedzić Oslo i przekonać się, jak wiele ciekawych atrakcji czeka na turystów.