Klimat świąt

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. Tu zrobicie najbardziej efektowne zdjęcia, kupicie śliczne pamiątki i skosztujecie lokalnych frykasów

Nie oszukujmy się, to już ten moment, by zacząć planować zimowe city breaki. A czymże jest wizyta w innym państwie w śnieżnej aurze bez odwiedzenia tamtejszego jarmarku świątecznego? To tutaj kupicie najlepsze, ręcznie robione pamiątki, zrobicie sobie magiczne zdjęcia i wprowadzicie się w świąteczny nastrój.

Spis treści

  1. Najlepsze jarmarki świąteczne w Europie. Gdzie jechać?
  2. Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce
  3. Co można robić na jarmarkach bożonarodzeniowych?

Najlepsze jarmarki świąteczne w Europie. Gdzie jechać?

Europejskie jarmarki bożonarodzeniowe są atrakcją szeroko docenianą, a ich położenie bardzo często pokrywa się z miejscami wpisanymi na listę UNESCO - rynki, place i zabytkowe ulice tworzą niezapomniany klimat, zwłaszcza wieczorem, gdy rozświetlą je światełka i iluminacje. Sprawdźcie naszą galerię i zobaczcie, które jarmarki bożonarodzeniowe w Europie warto zobaczyć choć raz w życiu.

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Polskie miasta mogą się poszczycić pięknymi jarmarkami, które przyciągają nie tylko rodzimych turystów. Warto odwiedzić przede wszystkim:

  • Kraków,
  • Gdańsk (tu warto przyjechać również w lecie - na Jarmark Dominikański),
  • Wrocław,
  • Warszawę.

Jarmarki odbywają się w każdym większym mieście w Polsce - mogą nie być równie spektakularne, ale na pewno będą świetną okazją, by wesprzeć lokalnych twórców.

Co można robić na jarmarkach bożonarodzeniowych?

Jarmarki to przede wszystkim okazja do kupna wyjątkowych pamiątek - nabędziecie tu ozdoby świąteczne, lokalnie wytwarzane rękodzieło czy słodkie lub słone przysmaki, a także produkty bardziej luksusowe. 

Jeśli nie interesują Was pamiątki, jarmarki posiadają zwykle duże zaplecze gastronomiczne służące rozgrzaniu odwiedzających - czy to napojami, czy też gorącymi posiłkami. To dobre miejsce, by w niecodziennej scenerii spędzić czas ze znajomymi lub drugą połówką, W wielu miejscach z części gastronomicznej możecie wrócić z pamiątkowym kuflem lub kubkiem. 

Na jarmarkach odbywają się też różne koncerty, zaplanowane są programy artystyczne. Przy niektórych działają wesołe miasteczka, ustawione są nastrojowo oświetlone karuzele. Wszystko to, by wprowadzić turystów w świąteczny nastrój.

Zobacz też: Święta w hotelu. Ile to kosztuje, jak wygląda Wigilia i gdzie jechać? Hotele w Polsce

Rozpoznaj województwo po słowie. Tylko prawdziwy znawca zdobędzie 16/16!

Pytanie 1 z 16
Pasztecik