Disneyland

i

Autor: Xinhua/EAST NEWS Disneyland w Tokio

Parki rozrywki

Disney wyda 60 MILIARDÓW na parki rozrywki! Powstaną nowe atrakcje

2023-09-22 14:09

Walt Disney Co. planuje w ciągu najbliższej dekady wydać 60 miliardów złotych na swoje parki tematyczne i linie wycieczkowe. to dwukrotnie więcej niż w poprzednich 10-ciu latach. Na całym świecie oferta Disneylandów powiększy się o kolejne atrakcje. Oto, czym chcą zaskoczyć odwiedzających.

The Walt Disney Company jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie. To olbrzymia korporacja rozrywkowa założona przez braci Roya i Walta Disneyów. Wszystko zaczęło się od wielkich marzeń o studio filmowym produkującym kreskówki. Rodzeństwo dopięło swego i w 1923 roku w Burbank w Kalifornii powstała spółka zajmującą się produkcją filmów animowanych.

Obecnie w skład The Walt Disney Company wchodzą trzy segmenty: Entertainment, ESPN i Parks, Experiences and Products. Przedsiębiorstwo wycenione jest ponad 250 mld dolarów. Władze firmy postawiły na dalszy rozwój, a w tym celu przeznaczą 60 miliardów dolarów m.in. na rozwój w dziale rozrywki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolekcjoner zabawek Disneya wyprzedaje swoje skarby. To ponad 1500 przedmiotów!

ESKA Summer City w Techies w Krakowie

Władze The Walt Disney Company stawiają na rozwój parków rozrywki

Obecnym dyrektorem generalnym The Walt Disney Company jest Robert Iger, dla którego rozwój parków rozrywki jest sprawą priorytetową. Iger widzi potencjał w wykorzystaniu istniejących marek i do stworzenia nowych, bądź rozwijania istniejących już atrakcji tematycznych. Mowa tu np. o Kampusie Avengers.

Wyobraź sobie, że Wakanda ożywa. Jeśli chodzi o integrację najnowszych własności intelektualnych Disney-Marvel-Pixar w parkach, jesteśmy daleko od celu. Zdaliśmy sobie sprawę, że włączenie własności intelektualnej Disneya znacznie zwiększa inwestycje i zyski - powiedział prezes Disney Parks Josh D'Amaro.

Disney jest bardzo pewny swoich planów, ponieważ po analizie danych z ostatniego okresu wynika, że po wprowadzeniu do oferty Cars Land w Disney California Adventure, Star Wars Galaxy's Edge w Disneylandzie i Hollywood Studios w Walt Disney World, a także Avengers Kampus w California Adventure oraz Walt Disney Studios Park w Paryżu, odnotowano znaczne wzrosty finansowe.

Oprócz tego, aktualnie otwierają się zupełnie nowe atrakcje, takie jak: Kraina Lodu w Hongkongu, Paryżu i Tokio, krainę z motywem Zootopii w Szanghaju. Ogłoszono również projekt stworzenia atrakcji z motywem Piratów z Karaibów w Magic Kingdom.

Plan obejmuje również rozwój linii wycieczkowych. W 2025 i 2026 roku planowane jest dodanie do oferty dwóch nowych statków wycieczkowych. Rejsy cieszą się bowiem ogromną popularnością wśród fanów Disneya.