Zimowa burza przyniesie centymetry śniegu! TAKA pogoda odwróci wszystko do góry nogami

i

Autor: Piotr Kamionka/REPORTER / EAST NEWS Zimowa burza przyniesie centymetry śniegu! TAKA pogoda odwróci wszystko do góry nogami

Zimowa burza przyniesie centymetry śniegu! TAKA pogoda odwróci wszystko do góry nogami

2022-11-17 10:19

Jaka będzie zima 2022/2023? Internauci z uwagą śledzą każde prognozy i przewidywania synoptyków choć te, co jakiś czas się zmieniają. Mimo wszystko europejscy eksperci pogodowi spodziewają się łagodniejszej zimy niż była rok temu. Póki co nie zapowiada się na to, ponieważ już w drugiej połowie listopada mamy do czynienia z siarczystym mrozem. Teraz spodziewane są ujemne temperatury sięgające nawet 12 stopni Celsjusza.

Spis treści

  1. Zimowa burza przyniesie centymetry śniegu - pogoda

Zimowa burza przyniesie centymetry śniegu i nie jest to dobry prognostyk. Szczególnie dla osób, które miały nadzieję, że zima przyjdzie dopiero po nowym roku. Choć tak naprawdę pierwsze prognozy pogody długoterminowe wskazywały, że śnieg, a także siarczysty mróz da się we znaki w połowie grudnia 2022. Specjaliści nie mieli jednak wątpliwości, iż nie będzie to znaczne uderzenie chłodu i nie zapowiadali obfitych opadów białego puchu. Tymczasem nastąpił nagły zwrot i synoptycy przewidzieli atak zimy w tym tygodniu. Na początku drugiej połowy listopada ze wschodu nadciągnęło mroźne powietrze, za sprawą którego mieliśmy pierwsze w tym sezonie minusowe temperatury. Przy silnie momentami wiejącym wietrze odczucie zimna jest jeszcze większe. 17 listopada pierwszy śnieg spadł w okolicach Wałbrzycha, czy chociażby w Przemyślu. Niewielkie opady śniegu występowały wyłącznie na południu kraju. To dopiero początek!

Mundial 2022: TERMINARZ, MECZE, POLSKA, TABELA, GRUPY. Kiedy i z kim mecze Polski?

7 NAJWIĘKSZYCH HITÓW MUNDIALU - KATAR 2022 | ESKA XD - Ale to już było! #61

Zimowa burza przyniesie centymetry śniegu - pogoda

Swego rodzaju zimowa burza uderzy 18 i 19 listopada 2022, kiedy spodziewane są przelotne opady śniegu, a do tego mróz występujący w ciągu dnia. W nocy ma być jeszcze chłodniej, bo na termometrach zobaczycie 0 stopni Celsjusza we Wrocławiu, -2 stopnie Celsjusza w Gdańsku, tyle samo w Warszawie, czy nawet -8 stopni Celsjusza w górach. Zimową aurę jeszcze bardziej odczujecie, a nawet zobaczycie, 24, 25 i 26 listopada 2022. Według pogodowych ekspertów na termometrach padną nocne rekordy w tym sezonie. Minimalna temperatura będzie się utrzymywać poniżej 0 stopni Celsjusza a trzeba przypomnieć, że jeszcze niedawno zapowiadane były temperatury poniżej 20 stopni Celsjusza w nocy. Teraz prognozy są nieco łagodniejsze, choć wciąć będzie mroźnie, jak na listopad. Spodziewajcie się temperatur sięgających -12 stopni Celsjusza w nocy na południu kraju, -6 stopni Celsjusza w centrum, -8 stopni Celsjusza na północy oraz -4 stopnie Celsjusza na zachodzie.

W połowie listopada na Śnieżce i Kasprowym Wierchu spadły 4 centymetry śniegu. Biały puch po 25 listopada ma również zakryć samochody i chodniki wielu terenów nizinnych, czyli dużych miast naszego kraju. Śnieg spadnie w Białymstoku, Gdańsku, czy Rzeszowie. Pierwszy śnieg w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu spodziewany jest dopiero w okolicach 10 grudnia.

Jaka będzie zima 2022/2023? SZALONA pogoda niespodzianką! To będzie zima stulecia?

Sonda
Będziecie oszczędzać na ogrzewaniu w czasie nadchodzącej zimy?