Sroga zima przyjdzie w tym tygodniu. Nagły zwrot i ostry atak mrozów! Potworna prognoza pogody

2022-11-16 8:16
Sroga zima przyjdzie w tym tygodniu. Nagły zwrot i ostry atak mrozów! Potworna prognoza pogody
Autor: Karolina Misztal/REPORTER / EAST NEWS Sroga zima przyjdzie w tym tygodniu. Nagły zwrot i ostry atak mrozów! Potworna prognoza pogody

Jaka będzie zima 2022/2023? Pogoda na grudzień, styczeń i luty wzbudza spore zainteresowanie głównie osób, które mają przed sobą sezon grzewczy. Ceny surowców na światowym rynku są niestabilne, a co za tym idzie rachunki są coraz wyższe. Łagodna zima 2022/2023 pozwoliłaby zachować pieniądze w portfelu. Jak jednak pokazuje długoterminowa prognoza pogody atak mrozów nastąpi już w listopadzie! Kiedy będzie zimno? Poznajcie szczegóły i najnowsze prognozy już teraz!

Spis treści

  1. Sroga zima w tym tygodniu - pogoda
  2. Zima w Polsce - ostry atak

Sroga zima w tym tygodniu jest dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Po wcześniejszych optymistycznych zapowiedziach synoptyków nastąpi nagły zwrot i ostry atak mrozów! Jeszcze niedawno zagraniczni eksperci od pogody zapowiadali, iż zima w Polsce, ale również w innych krajach Europy będzie odczuwalna dopiero w połowie grudnia. Do tego czasu na termometrach mieliśmy mieć nawet do 8 stopni Celsjusza. Tymczasem potworne mrozy i krzyżujące plany niskie temperatury będą odczuwalne już na początku drugiej połowy listopada. Mroźne powietrze napłynie do nas z południa. W wielu miastach Austrii i Słowacji odnotowano od 1 do 4 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach arktyczne powietrze pojawi się w naszym kraju napływając ze wschodu. Do tego dojdą gęste mgły, które utrudnią jazdę kierowcom.

Blanka - kim jest? Solo piosenką, na którą trzeba zwrócić uwagę! [WIDEO]

Pierwszy raz na siłowni z Kasią Węsierską. TEGO nie rób! | ESKA XD - Fit vlog #59

Sroga zima w tym tygodniu - pogoda

Pierwszy powiew mroźnego powietrza odczujemy 16 listopada. Tego dnia w Polsce od 2 stopni Celsjusza na południu, 5 stopni w centrum do 7 stopni Celsjusza na zachodzie. W nocy z 16 na 17 listopada 2022 temperatura spadnie nawet do -7 stopni Celsjusza. Zimno będzie też w ciągu dnia 17 listopada. Odnotujemy pierwsze ujemne temperatury. Na niebie zobaczycie jednak mało chmur i przebijające się momentami słońce. 18 listopada pogoda znów będzie bardziej zimowa niż jesienna.

Zima w Polsce - ostry atak

Tak naprawdę mrozy od 16 do 20 listopada będą zapowiedzią tego, co wydarzy się 23, 24 i 25 listopada 2022. Zgodnie z mapą, jaką przedstawił Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na wschodzie, północy i południu kraju od -10 stopni do -23 stopni Celsjusza! Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie, Podlasiu, a także w kotlinach górskich, w tym w Bieszczadach. Nieco mniej, bo -20 stopni Celsjusza w województwie Podlaskim, -17 w małopolskim, -11 w mazowieckim czy -8 stopni Celsjusza w dolnośląskim. Są to minimalne temperatury spodziewane w nocy.

Jaka będzie zima 2022/2023? SZALONA pogoda niespodzianką! To będzie zima stulecia?

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze