Sroga zima przyjdzie w tym tygodniu. Nagły zwrot i ostry atak mrozów! Potworna prognoza pogody

i

Autor: Karolina Misztal/REPORTER / EAST NEWS Sroga zima przyjdzie w tym tygodniu. Nagły zwrot i ostry atak mrozów! Potworna prognoza pogody

Sroga zima przyjdzie w tym tygodniu. Nagły zwrot i ostry atak mrozów! Potworna prognoza pogody

2022-11-16 8:16

Jaka będzie zima 2022/2023? Pogoda na grudzień, styczeń i luty wzbudza spore zainteresowanie głównie osób, które mają przed sobą sezon grzewczy. Ceny surowców na światowym rynku są niestabilne, a co za tym idzie rachunki są coraz wyższe. Łagodna zima 2022/2023 pozwoliłaby zachować pieniądze w portfelu. Jak jednak pokazuje długoterminowa prognoza pogody atak mrozów nastąpi już w listopadzie! Kiedy będzie zimno? Poznajcie szczegóły i najnowsze prognozy już teraz!

Spis treści

  1. Sroga zima w tym tygodniu - pogoda
  2. Zima w Polsce - ostry atak

Sroga zima w tym tygodniu jest dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Po wcześniejszych optymistycznych zapowiedziach synoptyków nastąpi nagły zwrot i ostry atak mrozów! Jeszcze niedawno zagraniczni eksperci od pogody zapowiadali, iż zima w Polsce, ale również w innych krajach Europy będzie odczuwalna dopiero w połowie grudnia. Do tego czasu na termometrach mieliśmy mieć nawet do 8 stopni Celsjusza. Tymczasem potworne mrozy i krzyżujące plany niskie temperatury będą odczuwalne już na początku drugiej połowy listopada. Mroźne powietrze napłynie do nas z południa. W wielu miastach Austrii i Słowacji odnotowano od 1 do 4 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach arktyczne powietrze pojawi się w naszym kraju napływając ze wschodu. Do tego dojdą gęste mgły, które utrudnią jazdę kierowcom.

Blanka - kim jest? Solo piosenką, na którą trzeba zwrócić uwagę! [WIDEO]

Pierwszy raz na siłowni z Kasią Węsierską. TEGO nie rób! | ESKA XD - Fit vlog #59

Sroga zima w tym tygodniu - pogoda

Pierwszy powiew mroźnego powietrza odczujemy 16 listopada. Tego dnia w Polsce od 2 stopni Celsjusza na południu, 5 stopni w centrum do 7 stopni Celsjusza na zachodzie. W nocy z 16 na 17 listopada 2022 temperatura spadnie nawet do -7 stopni Celsjusza. Zimno będzie też w ciągu dnia 17 listopada. Odnotujemy pierwsze ujemne temperatury. Na niebie zobaczycie jednak mało chmur i przebijające się momentami słońce. 18 listopada pogoda znów będzie bardziej zimowa niż jesienna.

Zima w Polsce - ostry atak

Tak naprawdę mrozy od 16 do 20 listopada będą zapowiedzią tego, co wydarzy się 23, 24 i 25 listopada 2022. Zgodnie z mapą, jaką przedstawił Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na wschodzie, północy i południu kraju od -10 stopni do -23 stopni Celsjusza! Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie, Podlasiu, a także w kotlinach górskich, w tym w Bieszczadach. Nieco mniej, bo -20 stopni Celsjusza w województwie Podlaskim, -17 w małopolskim, -11 w mazowieckim czy -8 stopni Celsjusza w dolnośląskim. Są to minimalne temperatury spodziewane w nocy.

Jaka będzie zima 2022/2023? SZALONA pogoda niespodzianką! To będzie zima stulecia?