Zima 2020 w Europie jedną z najzimniejszych w historii? Tak twierdzą naukowcy!

2019-09-11 11:30 MK
Zima
Autor: Przemyslaw Fiszer/East News

Choć lato 2019 trwa jeszcze w najlepsze, synoptycy zaczynają już badać, jak będzie wyglądała czekająca nas zima. Dla wszystkich przeciwników tej pory roku, nie mamy, niestety, dobrych wiadomości. Otóż, jak twierdzą naukowcy z Wielkiej Brytanii, styczeń i luty mogą być najmroźniejszymi miesiącami od kilku dekad! Wszystko przez "bestię ze Wschodu", czyli zimne powietrze napływające znad Syberii. Szczegóły na ESKA.pl.

Zima 2020 - w Europie może okazać się jedną z najzimniejszych od kilku dekad! Tak przynajmniej twierdzą angielscy synoptycy, którzy doszli do tych wniosków po przestudiowaniu temperatury wód i powietrza nad Oceanem Atlantyckim. Z ich badań jasno wynika, że styczeń i luty mogą być jednymi z najzimniejszych miesięcy w Wielkiej Brytanii od przynajmniej trzech dekad. Mocno odczuwalny spadek temperatury ma nastąpić w okolicach Bożego Narodzenia i utrzymać się przez dwa pierwsze miesiące nowego roku.

Zima 2020 - pogoda

Jak podaje serwis SkyNews, mroźna zima ma być efektem nadciągającego ze wschodu zimnego powietrza. Czy wobec tego Polska również będzie musiała się zmagać z jedną z najzimniejszych zim? Zgodnie z pierwszymi prognozami, śnieg w naszym kraju miałby się pojawić w drugim tygodniu grudnia. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, mrozów powinniśmy się jednak spodziewać dopiero po nowym roku, czyli w styczniu. Kiedy tylko pojawią się bardziej szczegółowe informacje, będziemy je przekazywać na ESKA.pl.

Najnowsze