Jesień 2019 - pogoda w Polsce. Czy będzie ciepła i złota?

2019-08-28 16:20 A.D.
Jesień
Autor: East News / Beata Zawrzel/REPORTER

Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku! Zwłaszcza w Polsce, gdy na dworze wciąż króluje jeszcze słońce, a liście przybierają kolorowe odcienie, możemy poczuć się prawdziwie niezwykle. To również odpowiedni czas na grzybobranie czy spacer po kasztany. Czy pogoda będzie nam dopisywać tej jesieni? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

Jesień to czas przygotowań do nadejścia zimy, ostatnie zbiory i chwile przygotowywania przetworów. Niektórzy poświęcą się w całości tworzeniu nalewek, inni preferują własnej roboty dżemy, kiszonki i marynowane grzyby lub jajka. Warto również ten czas poświęcić na spacery, rowerowe wycieczki czy pikniki, zanim ostatnie ciepłe chwile odejdą w zapomnienie. Jaka będzie jesień 2019? Czy czekają nas ulewne deszcze, a może dni pełne słońca?

Zobacz też: Radio ESKA wysłało słuchaczy na koncert Rity Ory w Berlinie. Tego dnia nie zapomną do końca życia!

Jesień 2019 - jaka będzie pogoda w Polsce? 

Jesień prawdziwie rozpieszczać będzie nas we wrześniu! W dzień temperatury mogą dochodzić do 24 stopni Celsjusza. W nocy będą jednak spadać poniżej 10 stopni. Czeka nas również wiele słońca i jedynie przelotne opady. Suchy rok może jednak nie sprzyjać grzybobraniu. W październiku termometry wskażą pomiędzy 10, a 18 stopni. Wciąż jednak będzie on stosunkowo ciepły i przyjemny. 

Jesień 2019 - kiedy przyjdzie ochłodzenie? 

Prawdziwa fala ochłodzenia nadejść ma... dopiero w listopadzie! Warto zatem wykorzystać dwa pierwsze miesiące jesieni na atrakcje na świeżym powietrzu. 

Najnowsze