Dzieci w drodze do szkoły

i

Autor: Jakub Kaminski/East News

Zdalne nauczanie aż do stycznia 2022?! Te DANE mocno niepokoją!

2021-11-25 15:08

Zdalne nauczanie w szkołach to temat, który wciąż budzi wielkie emocje. Uczniowie regularnie poszukują informacji na temat ponownego zamknięcia szkół i przejścia na tryb zdalny. Coraz więcej placówek decyduje się na zawieszenie zajęć stacjonarnych. W niektórych przypadkach nauka zdalna będzie trwać nawet do stycznia 2022 roku!

Zdalne nauczanie aż do stycznia 2022 - taki komunikat otrzymało już wielu studentów w całej Polsce. Nie jest tajemnicą, że powrót do nauki zdalnej to marzenie niejednego ucznia. W związku z tym, że sytuacja epidemiologiczna dynamicznie się zmienia, coraz więcej placówek decyduje się na ponowne zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach i przejście na tryb zdalny. Ma to swoje odzwierciedlenie w statystykach publikowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, z których wynika, że obecnie w trybie stacjonarnym działa 82,7% szkół ponadpodstawowych oraz 81,5% szkół podstawowych. Za pośrednictwem wpisów na Twitterze studenci chwalą się lekcjami online. W wielu przypadkach zdalne nauczanie potrwa nawet do stycznie 2022 roku! Czy szkoły podstawowe i ponadpodstawowe czeka to samo?

Sonda
Lekcje zdalne - czy chcesz żeby wróciły?

Zdalne nauczanie do stycznia 2022

Chociaż mamy dopiero końcówkę listopada, wielu studentów w całej Polsce ma przed sobą perspektywę powrotu na uczelnię dopiero w 2022 roku. Jak wynika z wpisów użytkowników Twittera, rektorzy poszczególnych placówek, chcąc zapewnić jak największe bezpieczeństwo swoich adeptom, jak i ich rodzinom, podjęło decyzję o przejściu na trwający ponad miesiąc tryb zdalny. Czy to oznacza, że nauka zdalna dla wszystkich zbliża się wielkimi krokami? Ministerstwo Edukacji i Nauki nie przewiduje na ten moment realizacji tego scenariusza, choć dane dotyczące funkcjonowania szkół mogą niepokoić.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?