Zakończenie roku szkolnego 2022/23

i

Autor: Lukasz Gdak/East News, Canva

Zakończenie roku szkolnego 2023 wcześniej?! Uczniowie szybciej zaczną wakacje

2023-03-02 13:18

Wakacje, to zdecydowanie najlepszy czas w roku dla wszystkich uczniów. Młodzież nie może doczekać się ostatniego dzwonka w szkole i rozpoczęcia dwumiesięcznej przerwy od nauki. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego wypada naprawdę korzystnie dla wszystkich roczników. Powody do radości mają zarówno maturzyści oraz ich młodzi koledzy.

Zakończenie roku szkolnego 2022/23 będzie wcześniej, niż w poprzednich latach. Mowa zarówno o maturzystach, którzy co roku opuszczają mury szkoły szybciej, niż pozostałe roczniki, ale również o pozostałych uczniach. Wakacje 2023 będą dłuższe, a młodzież będzie miała więcej czasu na odpoczynek i naładowanie baterii przed kolejnymi wyzwaniami związanymi z edukacją. Koniec roku szkolnego 2022/23 dla najwyższych klas szkół ponadpodstawowych, co roku przypada w ostatni piątek kwietnia. Z kolei w przypadku pozostałych roczników, pod koniec czerwca. W tym roku, w porównaniu ze swoimi starszymi kolegami, młodzież ma wiele powodów do radości. Kalendarz szkolny układa się wyjątkowo korzystnie.

ZOBACZ TAKŻE: Matura ustna 2023 łatwiejsza! Minister edukacji z ważnym komunikatem

Zakończenie roku szkolnego 2023 wcześniej

Część uczniów mury szkoły upuści już pod koniec kwietnia. Inni będą musieli poczekać do czerwca. Jednak nawet oni, rozpoczną wakacje 2023 wcześniej, niż koledzy z poprzednich roczników. W 2023 roku, ostatni dzień szkoły dla maturzystów przypada 28 kwietnia (piątek). W poprzednim roku najstarszy rocznik szkół ponadpodstawowych rozpoczął wakacje 29 kwietnia. Z kolei w 2021 roku dopiero 30 kwietnia.

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022/23?

Powody do radości ze względu na dłuższe wakacje mają nie tylko maturzyści, ale również ich młodsi koledzy. W 2022 roku, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych udali się na uroczyste apele z okazji zakończenia roku szkolnego 24 czerwca (piątek). Z kolei zakończenie roku szkolnego 2022/23 wypada dzień wcześniej, czyli 23 czerwca. A dodatkowo 1 września wypada w piątek, więc możliwe, że uczniowie wrócą do szkoły dopiero 4 września! 

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2023 - TERMINY, ZMIANY, WYNIKI

Kultowe piosenki z bajek | Dokończ Piosenkę #9
Sonda
Masz już zaplanowane wakacje?