Zakończenie roku szkolnego 2021 - kiedy i o której? [DATA, GODZINA]

Świadectwo szkolne
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Komu nie marzą się wakacje? Przed uczniami ostatnie tygodnie szkoły. Zakończenie roku szkolnego 2020/21 nastąpi już lada chwila. Na kiedy zaplanowano rozpoczęcie wakacji? Kiedy w szkołach rozlegnie się ostatni dzwonek? Sprawdźcie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące końca roku szkolnego już teraz.

Zakończenie roku szkolnego 2020/21 - kiedy i o której godzinie? Tę datę muszą utrwalić sobie wszyscy uczniowie. W końcu czas szybciej płynie, kiedy na coś czekamy, a chyba nie ma osoby, która z utęsknieniem nie wyczekiwałaby ostatniego dzwonka i oficjalnego rozpoczęcia wakacji. W szczególności po tak ciężkim roku szkolnym jak ten. Po siedmiu miesiącach spędzonych w domu i kontynuowaniu nauki drogą online wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powrócili do swoich placówek na ostatnie tygodnie roku szkolnego. Decyzja ta, jak tłumaczyli między innymi premier Mateusz Morawiecki i minister edukacji Przemysław Czarnek, ma na celu odbudowanie wspólnoty szkolnej i nadrobienie zaległości wynikających z zawieszenia zajęć stacjonarnych na ponad pół roku. Wbrew krążącym w sieci plotkom o skróceniu czy wydłużeniu wakacji 2021, zakończenie roku szkolnego będzie miało miejsce w planowanym terminie, czyli 25 czerwca. Wtedy uczniowie odbiorą świadectwa i oficjalnie rozpoczną trwający ponad dwa miesiące wypoczynek.

Zakończenie roku szkolnego - data i godzina

Przed uczniami już ostatnie dwa tygodnie nauki. Zakończenie roku szkolnego nastąpi w piątek, 25 czerwca. Jeśli chodzi o godziny, to są one ustalane przez dyrekcję szkoły. W zdecydowanej większości placówek uroczyste zakończenie roku szkolnego ma miejsce o godzinie 9:00. Informacje dotyczące organizacji tego dnia w konkretnych szkołach przekazują wychowawcy. 

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Najnowsze