Wysoki mandat za nietrzymanie rąk na kierownicy! Zmiany w przepisach dla kierowców w 2019!

2019-10-16 16:17 A.D.
Policja
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Każdy kierowca musi być czujny, uważny i ostrożny. Sposób, w jaki prowadzi auto, ma znaczenie, bo każdy może stanowić potencjalne zagrożenie dla innych członków ruchu drogowego. Już niedługo w życie wejdą nowe przepisy, które usprawnią pracę policjantów podczas zatrzymywania i kontroli pojazdów i kierujących.

Zmiany w przepisach dla kierowców 2019 regulujących przebieg kontroli drogowej. Już niebawem policjant będzie mógł ukarać nas mandatem za niewykonanie jego poleceń takich jak pozostawienie rąk na kierownicy, czy nadmierną i niepotrzebną dyskusję! Zadaniem nowych reguł jest rozszerzenie kompetencji policji, by rutynowe kontrole przeprowadzane były szybko i sprawnie. Ma to częściowo również zapewnić bezpieczeństwo funkcjonariuszom. Niektóre z zapisów nowego prawa mogą wydawać się jednak kontrowersyjne! 

Zmiany w przepisach dla kierowców 2019 - kontrowersyjne udogodnienia dla policji

Policjanci będą mogli przeprowadzić kontrolę w dowolnym miejscu na drodze, nawet jeśli sami będą musieli złamać drogowe przepisy, by się to udało. Pozwoli to na zapewnienie bezpieczeństwa tam, gdzie do tej pory ograniczał ich teren. Pomysł z pewnością nie spodoba się jednak wielu kierowcom, bo to policjanci powinni dawać nam przykład wzorcowej jazdy na drogach. 

Zmiany w przepisach dla kierowców 2019 - kiedy wejdą w życie? 

Nowe przepisy wejdą w życie już 7 listopada! Za nieprzestrzeganie poleceń funkcjonariusza jak pozostawienie rąk na kierownicy, czy nie pozostanie w aucie mimo nakazu, grozi nam nawet 500 złotych mandatu! Jeśli lubiliście do tej pory ryzykować i zachowywać się w stosunku do policji w sposób familiarny, teraz lepiej odpuścić.

Najnowsze