Facebook - znajomy informuje cię o zdjęciach, na których jesteś? To WIRUS!

2019-10-17 16:00 MK
Facebook GlobalCoin - co to jest? Kiedy będzie?
Autor: LEON NEAL/AFP/East News Fsacebook

Facebook to bez dwóch zdań najpopularniejszy serwis społecznościowy na całym świecie. Każdego dnia, korzystają z niego miliardy osób. Doskonale zdają sobie z tego sprawę hakerzy oraz oszuści internetowi, którzy robią wszystko, by wykorzystać nieświadomych potencjalnego zagrożenia użytkowników. Obecnie, na Facebooku pojawił się kolejny wirus. Jak wygląda i jak się przed nim zabezpieczyć? Przeczytaj na ESKA.pl.

Facebook - wirusy regularnie pojawiają się w serwisie społecznościowym. Hakerzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to najłatwiejsza droga, by przechwycić dane nieostrożnego użytkownika czy też wyłudzić od niego pieniądze. Zapewne niejeden raz natrafiliście na Facebooku na posty informujące o tym, że po kliknięciu w podany link, zobaczycie zaskakujący filmik z udziałem waszego znajomego. Głośno jest również o podstępach na BLIK-a, kiedy to złodzieje w imieniu znajomego proszą o szybką pożyczkę. Teraz, na Facebooku można natrafić na kolejnego wirusa. Nie dajcie się nabrać!

Muszki owocówki. Posłuchaj, jak pozbyć się owadów z twojej kuchni. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Facebook - wirus. Co zrobić?

- To ty na zdjęciach tutaj? Szybko to usuń! - wiadomość o takiej treści z pewnością może w pierwszej chwili zszokować. Warto wiedzieć zatem już wcześniej, że to spam, jak również, że pod żadnym pozorem nie wolno nam otwierać podanej w wiadomości strony internetowej. Rozsyłany link to wirus, mający na celu kradzież naszych danych czy też wyłudzenie pieniędzy.

Co zrobić w sytuacji, kiedy otrzymamy od znajomego taką wiadomość? W pierwszej kolejności, najlepiej powiadomić go o tym, by mógł on przestrzec inne potencjalne ofiary hakerów. Jeśli sami zorientujemy się, że z naszego konta rozsyłane są linki przekierowujące do stron z wirusami, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze przeskanowanie zainfekowanego urządzenia - smartfona bądź komputera.

Najnowsze