Matura poprawkowa 2019 - WYNIKI. Kiedy i gdzie sprawdzić?

2019-09-11 9:42 RW
Matura poprawkowa 2019 - WYNIKI. Kiedy i gdzie sprawdzić?
Autor: Adam Staskiewicz/East News

Oczekiwanie na wyniki matury poprawkowej bardziej stresują uczniów, niż wyczekiwanie na wyniki majowego egzaminu dojrzałości. Wiadomo, że 12,9 proc. abiturientów ma możliwość podejścia do poprawki. Są to osoby, które nie zdały, tylko jednego przedmiotu. To właśnie ci uczniowie będą liczyć na pozytywne rezultaty. Kiedy i gdzie je sprawdzić? Przekonajcie się, bo podpowiadamy na ESKA.pl

Matura poprawkowa 2019 - wyniki. Kiedy i gdzie sprawdzić? Podpowiadamy w tym miejscu i trzymamy kciuki, że pójdzie po waszej myśli. Poprawka z matematyki 2019 wzbudza największy stres. Najtrudniejszy przedmiot, a jednak trzeba znać podstawy, by cieszyć się z świadectwa maturalnego. Tym bardziej stres jest duży, bo to ostatnia szansa, by uzyskać pozytywny rezultat z egzaminu w 2019 roku. W przypadku, gdy ktoś obleje test będzie miał kolejną szansę dopiero w maju 2020. Drzwi do wymarzonej uczelni pozostaną wówczas zamknięte na kolejny rok.

Matura 2019 - wyniki

Matura poprawkowa, to podobnie jak egzamin w maju, musi być zdana na minimum 30%. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała, że 12,9 procenta abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu. To właśnie te osoby z niecierpliwością będą wyczekiwać wyników poprawki. Kiedy otrzymają informację o zdaniu, bądź oblaniu egzaminu? Wyniki matury poprawkowej pojawią się 11 września 2019. Będzie można sprawdzić je online lub bezpośrednio w szkole. 

Najnowsze