Matura z matematyki

i

Autor: Dawid Lukasik/Polska Press/East News

MATURA 2023

Wyniki matura matematyka 2023. Kiedy będą, o której, jak sprawdzić i gdzie szukać?

2023-05-06 14:12

Matura z matematyki budzi postrach wśród uczniów. To właśnie wyniki z tego przedmiotu są co roku najsłabsze. Tegoroczni maturzyści mają jednak więcej czasu na przygotowania. Egzamin z matematyki odbędzie się dopiero po weekendzie, 8 maja. Przypominamy, kiedy i o której będzie można poznać wyniki matury z matematyki 2023.

Wyniki matury z matematyki 2023 będą na pewno zastanawiać maturzystów po oddaniu przez nich arkuszy. To właśnie egzamin maturalny z matematyki co roku budzi największy lęk wśród zdających. Wszyscy uczniowie, którzy zadeklarowali przystąpienie do matury, muszą się jednak z nim zmierzyć. Matematyka to bowiem jeden z przedmiotów obowiązkowych na maturze. W tym roku z pewnością pocieszający jest fakt, że matura z matematyki wypada dopiero po weekendzie, 8 maja 2023. Maturzyści będą mieć zatem dwa dni więcej na powtórzenie sobie całego materiału i rozwiązanie kilku testów z ubiegłych lat. W przypadku egzaminu dojrzałości z królowej nauk trzeba być przygotowanym na kilka tzw. pewniaków. Przyswojenie ich pozwoli wam przystąpić do rozwiązywania arkusza z większą pewnością. Na egzamin maturalny z matematyki składają się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte, te wyżej punktowane. Aby móc mówić o zdanej maturze z matmy, trzeba uzyskać przynajmniej 30%, czyli 15 punktów. Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom, przypominamy, kiedy wyniki matury z matematyki 2023 będą możliwe do sprawdzenia i gdzie będzie można to zrobić.

Matura 2023 - przecieki z polskiego i matematyki. Jakie będą zadania na egzaminie i ile w tym prawdy?

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21

Wyniki matury 2023 z matematyki - kiedy?

Wyniki matury 2023 z matematyki: kiedy i o której godzinie będą opublikowane? Zgodnie z harmonogramem CKE wyniki matur 2023 zostaną ogłoszone 7 lipca 2023 roku. Ich publikacja powinna nastąpić między godziną 8:00 a 10:00. Warto pamiętać, że tego dnia maturzyści poznają wyniki matur ze wszystkich przedmiotów, nie tylko z matematyki.

Wyniki matury z matematyki - gdzie sprawdzić?

Matura 2023 - wyniki egzaminu z matematyki będą możliwe do sprawdzenia w dostępnym na stronie www.wyniki.edu.pl systemie ZIU.