Matura 2023

i

Autor: Hubert Hardy/REPORTER

Matura 2023 - przecieki z polskiego i matematyki. Jakie będą zadania na egzaminie i ile w tym prawdy?

2023-04-26 13:42

Wcześniejszy dostęp do testów i przecieki z matury 2023, w dużym stopniu, pomogłyby zestresowanym uczniom podczas egzaminów dojrzałości. Wielu z nich poszukuje informacji na temat tego, co będzie na maturze 2023 z matematyki i języka polskiego. Czy informacje pojawiające się w sieci są prawdziwe? Jak sprawdzić rzetelność przecieków maturalnych?

Przecieki z matury 2023, to marzenie wielu uczniów, którzy w tym roku będą podchodzić do egzaminów dojrzałości. To niesamowicie stresujący moment w życiu młodzieży. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jakie będą zadania na maturze 2023 i czy wiadomo już, jaki będzie temat rozprawki z polskiego. Takie informacje z pewnością okazałyby się pomocne dla niejednego ucznia. Przecieki maturalne są bardzo pożądane przez uczniów szczególnie w maju. Pokazują to sytuacje, jakie miały miejsce w 2020, 2021 i 2022 roku, kiedy na terenie poszczególnych województw wzrosła liczba wyszukiwania powiązanych z przygotowanymi przez CKE arkuszami. Dwa lata temu, tuż przed rozpoczęciem testu z języka polskiego, hasło "Lalka - ambicja" było jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł w Google. Jak się później okazało, w arkuszu maturalnym znalazło się polecenie dotyczące napisania wypracowania na ten temat Lalki Bolesława Prusa z motywem ambicji.

Matura z matematyki 2023 - wzory, których nie ma w tablicach. Bez nich możesz nie zdać!

Jakie piosenki królują na polskich ulicach? | Dokończ piosenkę Best off

Matura 2023 - przecieki z polskiego

Co roku, kilka dni przed egzaminami, w sieci pojawia się masa informacji na temat tego, co najprawdopodobniej pojawi się na teście. Portale społecznościowe zalewane są prośbami uczniów o przecieki maturalne z polskiego. Choć do maja zostało jeszcze trochę czasu, internauci typują już tematy, które mogą znaleźć się na egzaminie. Robią to na podstawie poprzednich arkuszy i lektur, które od dłuższego czasu nie pojawiały się na maturze. Rok temu udało im się trafić w dziesiątkę. Zakładali wtedy, że koniecznie należy powtórzyć Pana Tadeusza, ponieważ to właśnie fragmenty tego dzieła literackiego będą niezbędne do tego, by zdać egzamin. W przypadku tegorocznych typów, uczniowie całkowicie odrzucają Lalkę, ponieważ według nich pojawia się ona co trzy lata. Wielu z nich wskazuje, że w tym roku należy solidnie przygotować się z Dziadów Adama Mickiewicza.

Matura 2023 - przecieki z matematyki

Przecieki z matematyki na maturze 2023 z pewnością byłyby bardzo pomocne dla wielu uczniów. To właśnie tego egzaminu zdający obawiają się najbardziej. Warto jednak pamiętać, że arkusze są zabezpieczone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i są oficjalnie udostępniane dopiero w momencie, kiedy uczniowie zasiądą już do egzaminów. Zachowajcie ostrożność i czujność podczas próby dotarcia do przecieków maturalnych. Warto również pamiętać o tym, że jeśli nauczyciel lub dyrektor podejrzy, co jest w arkuszu, a w dodatku poinformuje o tym swoich uczniów, popełnia przestępstwo.

Matura ustna z angielskiego 2023 - przydatne zwroty. Co należy powtórzyć?

Przecieki na maturze 2023

W sieci, tuż przed rozpoczęciem egzaminów, można znaleźć sporo postów, w których internauci oferują przecieki maturalne. Takie osoby ogłaszają w sieci wcześniejszy dostęp do arkuszy maturalnych i m.in. tworzą specjalne strony zawierające wirusy. Nie klikajcie w niesprawdzone linki, ponieważ w konsekwencji cyberprzestępcy mogą uzyskać dostęp do waszych danych wrażliwych. Część osób oferujących dostęp do testów prosi również o przesłanie blikiem pieniędzy. Warto być ostrożnym i zwracać uwagę na oszustów, którzy starają się wykorzystać stres oraz naiwność uczniów.

Sonda
Czy zdajesz maturę w 2023 roku?

Szybka powtórka z lektur do egzaminów.

Posłuchaj podcastu ze streszczeniami:

Listen to "Dziady cz. III - Adam Mickiewicz - streszczenie i opracowanie lektury, bohaterowie" on Spreaker.