Wszystkie szkoły zamknięte? Czeka nas powtórka z marca?

2020-10-30 10:46 MK
Szkoła
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS /

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. W związku z tym coraz częściej pojawiają się informacje o tym, że czeka nas kolejny lockdown. Czy w takiej sytuacji szkoły ponownie zostaną zamknięte, tak jak w marcu? Nie jest to wykluczone! Kiedy ma zapaść decyzja? Sprawdźcie wszystkie szczegóły dotyczące funkcjonowania szkół już teraz na ESKA.pl.

Szkoły znów zamknięte? Takie przypuszczenia pojawiają się coraz częściej w sieci. Wszystko przez fakt, że liczba zakażonych koronawirusem w naszym kraju stale rośnie. Ostatnie dni okazały się rekordowe - odnotowano bowiem ponad 20 tysięcy przypadków. Najnowsze doniesienia nie są zatem radosne. Coraz więcej mówi się o tym, że premier Mateusz Morawiecki ogłosi kolejny lockdown.

Polska miała do czynienia z lockdownem już w marcu. W tym miesiącu zaczęto odnotowywać pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Wówczas polski rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich restauracji, barów, siłowni czy szkół. Placówki oświatowe zostały zamknięte 11 marca, a uczniowie kontynuowali naukę w formie zdalnej aż do końca roku szkolnego. Czy nauka zdalna dla wszystkich klas powróci? Obecnie naukę w tym trybie pobierają uczniowie klas od IV do VIII szkół podstawowych oraz wszyscy uczniowie uczęszczający do szkół ponadpodstawowych, jak i studenci. Co na ten temat mówią eksperci?

ESKA XD #008

Szkoły znów zamknięte - będzie lockdown?

Czy szkoły będą zamknięte? Odpowiedzi na to pytanie poszukują wszyscy uczniowie oraz ich rodzice. W wywiadzie dla WP rządowy doradca ds. epidemii prof. Andrzej Horban zapowiedział, że takie rozwiązanie nie jest wykluczone, choć jego zdaniem nie ma takiej potrzeby. O wszelkich zmianach poinformować ma premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji, w dniu 30 października 2020 roku.

Najnowsze