Woda na Księżycu - czy to prawda? NASA o przełomowym odkryciu!

2020-10-27 13:34 jj
Przełomowe odkrycie na Księżycu. NASA znalazła wodę!
Autor: canva.com Przełomowe odkrycie na Księżycu. NASA znalazła wodę!

NASA ujawniła ostatnio szokujące odkrycie, które związane jest z Księżycem. Otóż okazuje się, że na powierzchni Srebrnego Globu została znaleziona woda. Więcej szczegółów znajdziecie na ESKA.pl.

Woda na Księżycu - czy to prawda? NASA o przełomowym odkryciu. Obserwatorium Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy, które zostało umieszczone na pokładzie zmodyfikowanego Boeinga zostało wyniesiona na wysokość dwunastu kilometrów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się na przykład o odkryciu tlenu w atmosferze Marsa. Co jeszcze wiemy o cennym odkryciu naukowców z NASA? Gdzie dokładnie znajduje się woda na Księżycu?

ESKA XD #007

Przełomowe odkrycie na Księżycu. NASA znalazła wodę!

Po nasłonecznionej stronie Księżyca odnaleziono wodę. Nie wiadomo tak naprawdę, czy uda się wykorzystać ten cenny surowiec, ale odkrycie jest bardzo ważne w kontekście misji Artemis. Amerykanie twierdzą, że woda może występować na całej powierzchni naszego satelity. NASA potwierdziła również obecność wody w formie cząstek H2O w tak zwanych szklanych paciorkach księżycowej powierzchni. Przypomnijmy, że do 2024 roku na Srebrnym Globie po raz kolejny po wielu latach przerwy ma stanąć amerykański astronauta. 

Używając naszej sondy SOFIA, po raz pierwszy znaleźliśmy wodę na oświetlonej części Księżyca. Naukowcy uważają, że woda może być przechowywana w szklanych kulkach gleby, które są mniejsze niż czubek ołówka

Najnowsze