Wielkanoc 2022 będzie biała?! Wiadomo, czy w święta czeka nas załamanie pogody

2022-04-04 12:53
Zima
Autor: Pixabay.com/NickyPe (Pixabay License)

Wielkanoc 2022 to jedno z najważniejszych świąt tego roku. Wiele osób już wyczekuje tej okazji do spotkania się z rodzinami i przyjaciółki. Te święta kojarzą się też z nadejściem wiosny, dlatego też Polacy oczekują dobrej pogody. Na początku kwietnia w Polsce pojawiły się jednak duże opady śniegu. Czy podobnie będzie w niedzielę wielkanocną?

Święta wielkanocne to najważniejsze wydarzenie dla wszystkich chrześcijan. Ustanowiono je na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa stanowiącego ostateczną wygraną nad szatanem oraz dopełnienie misji zbawienia Syna Bożego na Ziemi. W przeciwieństwie do Bożego Narodzenia Wielkanoc jest tzw. świętem ruchomym, ponieważ rokrocznie przypada w innym terminie. W tym roku Wielkanoc wypada stosunkowo późno. Święto obchodzić będziemy w niedzielę 17 kwietnia. Dużo osób liczy więc na fakt, że będzie wtedy już wiosenna pogoda. Czy faktycznie tak będzie? Postanowiliśmy sprawdzić, co na ten temat sądzą synoptycy.

ZOBACZ TAKŻE: Wielkanoc 2022 - co to za święto? Historia najważniejszego święta chrześcijańskiego

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ

Wielkanoc 2022 - prognoza pogody

Jaka będzie pogoda na Wielkanoc 2022? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków. Jak twierdzą synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, to może być jedna z najcieplejszych Wielkanocy w ciągu ostatnich lat. Nie ma więc powodów do obaw o białą Wielkanoc.

Sonda
Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Które święta lubisz bardziej?

- W całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w prawie całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Na północnym zachodzie możliwa suma poniżej normy - tak pogodę w kwietniu prognozuje IMGW.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze