Wielkanoc 2021. Kiedy wypada katolicka, a kiedy prawosławna?

i

Autor: pixabay Wielkanoc 2021. Kiedy wypada katolicka, a kiedy prawosławna?

Wielkanoc 2022 - co to za święto? Historia najważniejszego święta chrześcijańskiego

2022-03-07 17:28

Wielkanoc 2022 to najważniejsze święto dla wszystkich chrześcijan. Co roku na wiosnę obchodzą oni wyjątkowy dzień, kiedy idą na mszę świętą i spotykają się z rodzinami. Niektórzy mogą jednak nie wiedzieć, czym jest Wielkanoc oraz jaka jest historia tego święta. Wyjaśniamy szczegóły Święta Wielkiej Nocy.

Już wkrótce Wielkanoc 2022. 17 kwietnia katolicy, a 24 kwietnia prawosławni, będą obchodzili najważniejsze święto w swojej wierze. Podobnie jak w przypadku Bożego Narodzenie spotykają się ze swoimi rodzinami przy jednym stole, aby wspólnie obchodzić ten wyjątkowy dzień. Z pewnością są jednak osoby niewierzące lub nieznające dobrze Biblii, które nie wiedzą czym dokładnie są Święta Wielkiej Nocy oraz jaka jest ich historia. Wielkanoc 2022 jest idealną okazją do zdobycia tej wiedzy, a więc postanowiliśmy zdradzić najważniejsze informacje na temat świąt wielkanocnych

ZOBACZ TAKŻE: Wielkanoc 2022 - kiedy zaczyna się Wielki Post i ile trwa? [DATA]

ŚPIEWA, TAŃCZY, STAJE NA GŁOWIE [Kasia Węsierska VS Muzyczne Show] | ESKA XD - Fit vlog #43

Wielkanoc 2022 - co to jest? Na czym polega?

Czym jest Wielkanoc 2022? Święto to ustanowiono na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa stanowiącego ostateczną wygraną nad szatanem oraz dopełnienie misji zbawienia Syna Bożego na Ziemi. Jaka jest historia tego wydarzenia?

ZOBACZ TAKŻE: Wielkanoc 2022 - kiedy można jeść pokarmy mięsne?

Sonda
Obchodzisz Wielkanoc?

Wielkanoc 2022 - HISTORIA

Jaka jest historia Wielkanocy? Skąd wzięły się święta wielkanocne? Według wierzenia chrześcijan, wszystko zaczęło się od Ostatniej Wieczerzy, podczas której aresztowana Jezusa z powodu zdrady Judasza. Oddano go w ręce Piłata, który pod naciskiem żydowskiego ludu skazał go na śmierć. W piątek Chrystus został ukrzyżowany po długiej drodze cierpienia, nazywaną Drogą Krzyżową. Po śmierci na krzyżu ciało Chrystusa umieszczono w grobie. Po trzech dniach Jezus zmartwychwstał, a tym samym zbawił ludzkość.