Wielkanoc 2019 - dni wolne w szkole i pracy. Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna i ile trwa?

2019-04-18 16:10
Wielkanoc
Autor: East News / MAREK KUWAK/REPORTER

Wielkanoc to drugie najważniejsze święto dla katolików. Ze względu, że jest to świętem ruchomym wiele osób zadaje pytanie, kiedy wypada Wielkanoc i dni wolne z tym świętem związane.

Wielkanoc to wyjątkowy czas, który spędzamy w gronie rodziny. Zanim udamy się do kościoła z koszyczkiem, powinniśmy zaplanować, jak spędzimy wolny czas. W szczególnie dobrej sytuacji są w tym roku uczniowie i studenci. Wiosną będą mogli cieszyć się, aż dwiema przerwami w nauce i to jedna po drugiej! Niektórzy z pewnością skorzystają z okazji i wyjadą z rodzicami nawet na dwa tygodnie! 

Zobacz też: Przepisy na Wielkanoc 2019 - co przygotować?

Wielkanoc 2019 - od kiedy przerwa świąteczna w szkołach? 

Przerwa świąteczna w szkołach rozpocznie się wyjątkowo wcześnie. Uczniowie będą mogli cieszyć się wolnym już od 18 kwietnia. W przypadku studentów wszystko zależy od decyzji uczelni. Najprawdopodobniej godziny dziekańskie obowiązywać będą od piątku 19.04.19. 

Wielkanoc 2019 - do kiedy trwa przerwa w szkołach? 

Wolne trwać będzie do Poniedziałku Wielkanocnego Włącznie. Do szkół uczniowie pójdą zatem dopiero 23 kwietnia. Tydzień później cieszyć się już będą jednak kolejnym wolnym!

Wielkanoc 2019 - dni wolne w pracy?

Jeżeli chodzi o wolne dla pracowników, to ci spodziewać się mogą tylko jednego dnia wolnego. Wypada on oczywiście w poniedziałek wielkanocny, 22.04.2019.

Najnowsze