Korytarz szkolny

i

Autor: Karol Porwich/East News

Wakacje 2023 szybciej! Krótszy rok szkolny ucieszy uczniów

2022-08-08 14:44

Rok szkolny 2022/23 za pasem. Już za kilka tygodni uczniowie powrócą do swoich placówek, by wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy kontynuować naukę. Nowy rok szkolny, jak wynika z oficjalnego kalendarza, będzie nieco krótszy. Dzieci i młodzież rozpoczną wakacje wcześniej. Sprawdźcie szczegóły.

Krótszy rok szkolny to informacja, która ucieszy wszystkich uczniów. Chociaż trudno w to uwierzyć, to wakacje 2022 niebawem będą już tylko miłym wspomnieniem. Zgodnie z opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kalendarzem roku szkolnego 2022/23 jego rozpoczęcie zostało tradycyjnie zaplanowane na 1 września. Oznacza to, że uczniowie powrócą do swoich placówek za niespełna miesiąc. I choć nowy rok szkolny ma się różnić od poprzedniego, bo w planach jest wprowadzenie zmian dotyczących zwolnień z WF, a matura ma być trudniejsza, to jedna informacja go dotycząca z pewnością uraduje dzieci i młodzież. Rok szkolny ma być bowiem nieco krótszy. Wakacje 2023 przyjdą wcześniej niż te, które już niebawem dobiegną końca.

Doda pokłóciła się z mamą! To przez nią usunęła sceny z teledysku

Rok szkolny 2022/23 krótszy - ile trwa?

Nowy rok szkolny rozpocznie się dokładnie 1 września 2022 roku, a jego koniec zaplanowano na 23 czerwca. Oznacza to, że wakacje rozpoczną się jeden dzień wcześniej w porównaniu do roku ubiegłego. W sumie uczniowie mogą liczyć na aż 179 dni wolnego, kiedy weźmiemy pod uwagę wakacje, dni ustawowo wolne od pracy, weekendy, przerwy świąteczne i ferie.

Sonda
CIeszysz się na powrót do szkoły we wrześniu?