Wakacje 2023 szybciej! Krótszy rok szkolny ucieszy uczniów

2022-08-08 14:44
Korytarz szkolny
Autor: Karol Porwich/East News

Rok szkolny 2022/23 za pasem. Już za kilka tygodni uczniowie powrócą do swoich placówek, by wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy kontynuować naukę. Nowy rok szkolny, jak wynika z oficjalnego kalendarza, będzie nieco krótszy. Dzieci i młodzież rozpoczną wakacje wcześniej. Sprawdźcie szczegóły.

Krótszy rok szkolny to informacja, która ucieszy wszystkich uczniów. Chociaż trudno w to uwierzyć, to wakacje 2022 niebawem będą już tylko miłym wspomnieniem. Zgodnie z opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kalendarzem roku szkolnego 2022/23 jego rozpoczęcie zostało tradycyjnie zaplanowane na 1 września. Oznacza to, że uczniowie powrócą do swoich placówek za niespełna miesiąc. I choć nowy rok szkolny ma się różnić od poprzedniego, bo w planach jest wprowadzenie zmian dotyczących zwolnień z WF, a matura ma być trudniejsza, to jedna informacja go dotycząca z pewnością uraduje dzieci i młodzież. Rok szkolny ma być bowiem nieco krótszy. Wakacje 2023 przyjdą wcześniej niż te, które już niebawem dobiegną końca.

Doda pokłóciła się z mamą! To przez nią usunęła sceny z teledysku

Rok szkolny 2022/23 krótszy - ile trwa?

Nowy rok szkolny rozpocznie się dokładnie 1 września 2022 roku, a jego koniec zaplanowano na 23 czerwca. Oznacza to, że wakacje rozpoczną się jeden dzień wcześniej w porównaniu do roku ubiegłego. W sumie uczniowie mogą liczyć na aż 179 dni wolnego, kiedy weźmiemy pod uwagę wakacje, dni ustawowo wolne od pracy, weekendy, przerwy świąteczne i ferie.

Sonda
CIeszysz się na powrót do szkoły we wrześniu?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze