Wakacje 2021 - kiedy się zaczynają? To jedna wielka niewiadoma!

Koniec roku szkolnego w Toruniu
Autor: M.Witt-Ratowska Koniec roku szkolnego w Toruniu

Wakacje 2021 pod znakiem zapytania? Data zakończenia roku szkolnego to jeden z ważniejszych terminu dla wszystkich uczniów, którzy wciąż odliczają dni do upragnionych wakacji. Kiedy zatem się one rozpoczną? MEiN zdradza swoje plany!

Kiedy wakacje 2021? Wszyscy uczniowie wciąż zastanawiają się, czy data końca roku szkolnego ulegnie zmianie przez wciąż ciągnącą się naukę w trybie zdalnym. Z wielu udostępnionych badań w sieci wynika, że przez nauczanie w trybie online uczniowie zdobywają o 60-70% mniej wiedzy niż w przypadku, kiedy uczęszczali do szkoły na lekcje w trybie stacjonarnym. Całe zamieszanie spowodowane wciąż trwającą pandemią koronawirusa wprawiło uczniów w niepewność, która w dużej mierze dotyczy nadchodzących wakacji. Ministerstwo edukacji i nauki, co jakiś czas wysyła komunikaty związane z nadrabianiem materiału i organizacje dodatkowych zajęć lekcyjnych, które miałyby na celu odrobić straconą wiedzę i podnieść poziom nauczania.

Takie zmiany mogłyby jednak wiązać się z przeniesieniem wakacji na inny termin, stąd też wiele spekulacji na ich temat. Jakie plany w tej kwestii ma Ministerstwo Edukacji Narodowej? Czy data tegorocznych wakacji ulegnie zmianie, podobnie jak termin ferii zimowych? Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie poniżej!

Kiedy wakacje 2021? DATA 

Wakacje 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Na całe szczęście MEiN nie planuje żadnych zmian w terminach na ten moment, a więc jeśli sytuacja nie stanie się bardziej dynamiczna, koniec roku szkolnego będzie miał miejsce 25 czerwca 2021 roku, czyli wtedy uczniowie będą mieć oficjalnie pierwszy dzień upragnionych wakacji.

Jak spędzić wakacje w mieście w czasie pandemii?
Najnowsze