Telefon

i

Autor: pixabay.com/Foundry Telefon może zostać zhakowany. Wystarczy zrobić dwie rzeczy

Twój telefon może zostać zhakowany! Jeśli masz ten model, zrób dwie rzeczy

2023-03-26 15:00

Telefony mogą być zhakowane! Profesjonaliści zwrócili uwagę na pewnien szczegół, który może sprawić, że posiadacze niektórych modeli smartfonów zostaną zhakowani. Nie ma się jednak o co martwić na zapas, ponieważ jest sposób, aby tego uniknąć. Jeśli jesteś właścicielem jednego z tych telefonów, powinieneś zrobić dwie rzeczy.

Telefony mogą zostać zhakowane przez błędy wykryte przez profesjonalistów. Portal niebezpiecznik.pl podaje, że Google wykrył 18 błędów w chipach Exynos, które są produkowane przez Samsunga. Są one wykorzystywane przy produkcji modemów i jak się okazuje, pozwalają na przejęcie kontroli nad urządzeniem bez działań ze strony użytkownika. Oznacza to, że ofiarą cyberataku można stać się nawet bez jakiejkolwiek ingerencji. Problem ma dotyczyć nie tylko smartfonów marki Samsung, ale również Vivo. Jakie modele są narażone na zhakowanie? Listę zamieszczamy niżej.

Te osoby dostaną aż 48 dni wolnego. Kto z nich skorzysta?

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Telefony zagrożone cyberatakiem

Problem dotyczy posiadaczy następujących modeli smartfonów:

  • Samsung: S22, M33, M13, M12, A71 (5G), A53, A33, A21, A13, A12, A04
  • Vivo: S16, S15, S6, X70, X60, X30

Zagrożone cyberatakiem są wszystkie wearables, które używają chipu Exynos W920.

Kontrola trzeźwości i praca zdalna. Nadchodzą nowości dla pracowników!

Jak uniknąć cyberataku? Dwie rzeczy

Portal niebezpiecznik.pl wyjaśnia, że dzięki dwóm działaniom można uniknąć cyberataku nawet, jeśli jest się posiadaczem jednego z wyżej wymienionych modeli smartfonów. Okazuje się, że wystarczy wyłączyć funkcje Wi-Fi Calling oraz VoLTE.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE