Tulia - w jakim języku zaśpiewają na Eurowizji? Wokalistki odpowiadają

2019-02-20 10:12
Tulia - w jakim języku zaśpiewają na Eurowizji? Wokalistki odpowiadają
Autor: Lukasz Piecyk/REPORTER Tulia

Po ogłoszeniu, że podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 Polskę będzie reprezentował zespół Tulia, pojawiło się wiele pytań dotyczących występu folkowych wokalistek. Słuchacze najbardziej interesują się oczywiście piosenką, którą zaśpiewa Tulia podczas Eurowizji 2019. Nie chodzi tylko o jej tytuł, ale też o to, w jakim języku zostanie wykonana. Członkinie zespołu wypowiedziały się ostatnio na ten temat.

Tulia - w jakim języku zaśpiewają na Eurowizji? To jedno z najważniejszych pytań, jakie polscy słuchacze zaczęli zadawać po ogłoszeniu udziału dziewczyn w konkursie. Wewnętrzna komisja, której zadaniem było wyłonienie reprezentantów naszego kraju, upubliczniła swoją decyzję 15 lutego 2019. W ogłoszeniu nie było jednak mowy na temat tego, jaką piosenkę zaśpiewa Tulia i w jakim języku będzie wykonywana. Na ten temat wypowiedziały się niedawno same artystki.

Przeczytaj też: Tulia na Eurowizji 2019 to zasługa Cleo? Komentarz wokalistki

W jakim języku zaśpiewa Tulia?

Ogłoszenie komisji spowodowało, że członkinie zespołu Tulia zostały dosłownie zasypane pytaniami. Na część z nich starały się niedawno odpowiedzieć w live streamie zorganizowanym przez serwis Eurowizja.org. Jednym z zagadnień była właśnie kwestia języka.

W tym internetowym wywiadzie członkinie zespołu potwierdzają doniesienia o tym, że eurowizyjna piosenka będzie pochodzić z reedycji deluxe ich debiutanckiej płyty. Regulamin Eurowizji pozwala na wykonanie tylko autorskich piosenek. Na płycie jest pięć takich utworów. Wszystkie w języku polskim.

Zobacz też
Tulia - PIOSENKA NA EUROWIZJĘ 2019. Którą powinny zaśpiewać? [SONDA]

Autor: Grzegorz Gołębiowski. Materiały prasowe

Tulia

Po ogłoszeniu, że podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 Polskę będzie reprezentował zespół Tulia, wszyscy zaczęliśmy się zastanawiać, jaką piosenkę zaśpiewają folkowe dziewczyny. Wiele wskazuje na to, że kompozycja będzie pochodziła z ich debiutanckiego albumu, na którym znalazło się kilka autorskich utworów. Który z nich powinny zaprezentować na Eurowizji 2019? Weźcie udział w naszej sondzie.

Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy dziewczyny nie przerobią którejś z tych piosenek na angielski. Wokalistki odpowiedziały jednak, że wolałyby śpiewać po polsku. Nie jest to jeszcze ostateczna deklaracja. Sukces na Eurowizji zależy w dużej mierze od tego, czy piosenka "dotrze" do słuchaczy w Europie. Możliwe więc, że przynajmniej część utworu zostanie zaśpiewana po angielsku. Ostateczną decyzję poznamy niebawem. Tymczasem posłuchajcie, o czym jeszcze mówiły członkinie grupy w wywiadzie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze