Tulia - PIOSENKA NA EUROWIZJĘ 2019. Którą powinny zaśpiewać? [SONDA]

2019-02-19 14:06
Tulia - PIOSENKA NA EUROWIZJĘ 2019. Którą powinny zaśpiewać? [SONDA]
Autor: Grzegorz Gołębiowski. Materiały prasowe Tulia

Po ogłoszeniu, że podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 Polskę będzie reprezentował zespół Tulia, wszyscy zaczęliśmy się zastanawiać, jaką piosenkę zaśpiewają folkowe dziewczyny. Wiele wskazuje na to, że kompozycja będzie pochodziła z ich debiutanckiego albumu, na którym znalazło się kilka autorskich utworów. Który z nich powinny zaprezentować na Eurowizji 2019? Weźcie udział w naszej sondzie.

Tulia - piosenka na Eurowizję 2019 to teraz kwestia, która zajmuje wszystkich wielbicieli polskich wokalistek. Informacje o tym, że to one będą reprezentować nasz kraj w Izraelu, podano 15 lutego 2019. Od razu pojawiły się pytania o to, co zaśpiewają członkinie grupy. W jednym z wywiadów wyznały, że utwór będzie pochodził z ich debiutanckiej płyty, który w większości wypełniają przeróbki znanych hitów. Regulamin Eurowizji nie pozwala na wykonywanie coverów. Oznacza to, że Tulia zaśpiewa jeden z pięciu autorskich utworów, które znalazły się na wersji deluxe ich albumu. Który z nich powinny zaśpiewać? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Przeczytaj też: Tulia - eksperci ocenili szanse Polek na wygraną w Eurowizji. Jest fatalnie!

Którą piosenkę powinna zaśpiewać Tulia na Eurowizji?

Tytuł piosenki, którą Tulia zaśpiewa na Eurowizji 2019, zostanie wyjawiony na konferencji prasowej z zespołem. Wiadomo, że nie może to być cover ani piosenka opublikowana przed 1 września 2018.

Przeczytaj też
Tulia ZESPÓŁ - kim są laski, które docenił Dawid Podsiadło?

Autor: fot./screen/youtube.com/Public Image

Tulia

Cztery dziewczyny śpiewające folk zostały wybrane, by reprezentować nasz kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Tulia, bo o tym zespole mowa, to grupa naprawdę wyjątkowa. Ich interpretacje polskich i zagranicznych hitów podbiły serca słuchaczy, czego dowodem było chociażby zwycięstwo w konkursie premier podczas festiwalu w Opolu w 2018. Warto posłuchać kilku coverów przygotowanych przez grupę Tulia. Wybraliśmy najlepsze!

Członkinie grupy Tulia zdradziły, że chcą zaśpiewać kompozycję ze swojej płyty. Biorąc pod uwagę wymogi Eurowizji, wybrać mogą jeden z pięciu utworów, które znalazły się na wersji deluxe ich debiutanckiego krążka (został wydany w listopadzie 2018). To kolejno piosenki: Trawnik, Nie zabieraj, Pali się, Dreszcze i Nasza kołysanka.

Utworów Nie zabierajNasza kołysanka i Dreszcze posłuchacie między innymi na Spotify. Pozostałe zamieszczamy poniżej.

Którą z tych piosenek powinny wybrać na Eurowizję? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze