Tulia ZESPÓŁ - kim są laski, które docenił Dawid Podsiadło?

2019-02-15 14:55
Tulia ZESPÓŁ - kim są laski, które docenił Dawid Podsiadło?
Autor: fot./screen/youtube.com/Public Image Tulia

Te dziewczyny podbiły serca polskich słuchaczy, a ich talent, docenił nawet Dawid Podsiadło. Wszystko za sprawą ich niezwykłych wykonań dobrze wszystkim znanych przebojów. W ich piosenkach folklor przeplata się z nowoczesnością. Na ESKA.pl dowiecie się, kim są wokalistki z zespołu Tulia.

Tulia ZESPÓŁ - kim są laski, które docenił Dawid Podsiadło? Takie pytanie od niedawna zadają sobie wszyscy wielbiciele polskiej muzyki. Dziewczyny nagrały bardzo niecodzienny cover piosenki Nieznajomy Dawida Podsiadło. Ich folkowa wersja utworu zachwyciła dosłownie wszystkich! Oczarowany był też sam autor piosenki. Na swoim Facebooku, Dawid Podsiadło napisał między innymi: - Efekt jest wspaniały, bardzo poruszające i po prosu piękne.

Tulia - kim są?

Kim jest Tulia? To cztery dziewczyny ze Szczecina: Joanna Sinkiewicz, Dominka Siepa, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak, której zespół zawdzięcza swoją nazwę. Mimo swojego młodego wieku, są bardzo doświadczonymi piosenkarkami, które swój talent szlifowały w szkołach muzycznych. Wokalistki kultywują tradycję polskiej muzyki ludowej. Robią to jednak w niecodzienny sposób! Ich repertuar składa się bowiem w dużej mierze ze światowych hitów.

Tulia na Eurowizji 2019

Zespoł Tulia będzie reprezentować nasz kraj na konkursie piosenki Eurowizji w 2019 roku. Dziewczyny przygotowały z tej okazji autorską piosenkę. Nie jest ona pierwsza na ich koncie. 

Tulia - piosenki

Zespół Tulia zasłynął dzięki niesamowitym coverom w stylu polskiej muzyki ludowej. Świat dowiedział się o nich, gdy w październiku 2017 roku, słynna grupa Depeche Mode, wrzuciła na swojego Facebooka folkową wersję swojego największego hitu Enjoy The Silence. Wideo na YouTube, wyświetlono ponad pół miliona razy.

Na fali sukcesów, dziewczyny nagrały Enjoy The Silence w wersji profesjonalnej.

Popularnością cieszy się również ich cover utworu Nieznajomy Dawida Podsiadło. Te sukcesy przekonały dziewczyny do nagrania albumu, na którym oprócz autorskiego materiału, znajdą się też covery. Piosenki na płycie Tulli to hity grup i wykonawców takich jak na przykład Metallica, Kate Bush, Leonard Cohen, R.E.M. czy Coldplay. Możemy być pewni, że dziewczyny zawojują świat!

Najnowsze