Trendem na TikToku grzybiarze! Dlaczego użytkownicy tak chętnie wybierają się na grzybobranie?

2022-10-06 13:34
Trendem na TikToku grzybiarze! Dlaczego użytkownicy tak chętnie wybierają się na grzybobranie?
Autor: Pexels Trendem na TikToku grzybiarze! Dlaczego użytkownicy tak chętnie wybierają się na grzybobranie?

TikTok jest obecnie jedną z najchętniej używanych aplikacji wśród użytkowników w naprawdę różnym wieku. Korzystają z niego nie tylko dzieci czy nastolatkowie, ale również seniorzy. Wyznacza on trendy na całym świecie. To, co staje się popularne na TikToku, staje się popularne w realnym życiu. Tym razem użytkownicy TikToka upodobali sobie... grzybobranie!

Zbieranie grzybów w lasach zwykle kojarzyło się z raczej z osobami w starszym wieku, rzadko kiedy można było napotkać się na nastolatków/młodych dorosłych, którzy w wolnych chwilach decydowali się właśnie na to zajęcie. Teraz jednak wygląda to zupełnie inaczej, młodzi ludzie coraz częściej wybierają się na wycieczki do lasu, w celu zbierania grzybów. Wygląda na to, że dzieje się to za sprawą jednej z najpopularniejszych aplikacji, mowa oczywiście o TikToku. Sprawdziliśmy, dlaczego nastolatkowie postanowili zacząć spędzać czas właśnie w ten sposób.

TikTok wprowadza łapki w dół. To nie jedyna zmiana w aplikacji!

POKAZALI ZA DUŻO? (Bandura, Franio, Zony) | ESKA XD - Hotplota #58

Grzybiarze na TikToku - jak to się zaczęło?

Trend grzybobrania pojawił się na TikToku dopiero tej jesieni. Gdy nadeszły deszcze, a lasy zaczęły obfitować w grzyby, ludzie zaczęli wykorzystywać ten fakt. Coraz częściej można było zaobserwować, jak użytkownicy wrzucali filmy ze swoich wycieczek właśnie na tę platformę. Grzybobranie oraz grzybiarze są obecnie bardzo często używanymi hashtagami, zarówno wśród młodszych, jak i starszych twórców. Oprócz tego powstaje wiele filmów, które ironicznie odnoszą się do grzybiarzy oraz grzybobrania.

TikTok Now - nowa funkcja na platformie. Jak działa i czym jest?

Sezon na grzyby czas zacząć - potraficie je rozpoznać i co o nich wiecie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaki grzyb jest widoczny na zdjęciu?
Sezon na grzyby czas zacząć - potraficie je rozpoznać i co o nich wiecie? [QUIZ]

Grzybiarze na TikToku - dlaczego tak chętnie wybierają się na grzybobranie?

Grzybobranie może nie wydawać się zbyt porywającym zajęciem, jednak dla niektórych jest świetnym sposobem na relaks. Jedni wybierają wieczór przy książce, inni natomiast poranek w lesie. Nie da się ukryć, że jest to idealny moment, aby spędzić trochę czasu na łonie natury, oderwać się od szarej rzeczywistości, spędzić czas z przyjaciółmi. Dla grzybiarzy celem nie są same w sobie grzyby, a spędzenie miłego dnia na terenach zielonych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze