media społecznościowe

i

Autor: Pixabay.com

Ten zawód jest najpopularniejszy! Połowa nastolatek chce zostać…. NIE UWIERZYCIE

2021-03-10 10:46

Ten zawód jest obecnie najpopularniejszym zawodem w Polsce! Blisko połowa nastolatek zapytana o wymarzony zawód w przyszłości odpowiada, że pragnie zostać… Zobaczcie sami już teraz! Więcej szczegółów na temat najbardziej przyszłościowego i wyśnionego zawodu w dobie internetu przeczytacie poniżej!

Ten zawód jest najpopularniejszy w Polsce! Wielu osobom z pewnością trudno będzie w to uwierzyć, ale blisko połowa nastolatek chce w przyszłości zostać inlfluencerką! To hasło nie powinno już raczej nikogo dziwić, choć prawdą jest, że jeszcze kilka lat temu świat o tym w ogóle nie słyszał. Media społecznościowe służyły raczej jako pewien rodzaj komunikacji i przede wszystkim element rozrywki, na który znajdowaliśmy chwilę wolnego czasu w ciągu dnia. Teraz jednak media społecznościowe nabrały kompletnie innego znaczenie i dały przede wszystkim twórcom możliwość zarobku i systematycznej pracy.

Nic więc dziwnego, że kiedy młodsze pokolenie dowiedziało się o możliwości rozwijania takiego zawodu jak youtuber, tiktoker, instgramer, jednym słowem influencer głośno odparło, że jest to ich wymarzona ścieżka kariery. Co więcej edukacja również wzięła pod uwagę dynamicznie rozwijającą się technologię. W szkołach średnich powstają już klasy o profilu vlogerskim, a studia wyższe mają w swojej ofercie kierunki takie jak YouTube, Social Media i Komunikacja Mutlimedialna w sieci. 

Sonda
TikTok - korzystasz z apki?

Zawód influencer numerem 1 

Influencerką być! Na samym początku marca 2021 agencja badawcza IQS przeprowadziła badanie Aspiracja dziewczynek w Polsce, z którego jasno wynikło, że blisko połowa dziewczynek w wieku 10-15 marzy o zostaniu infulencerką. Profesjonale prowadzenie Instagrama, czy konta na TikToku jest dla nich najbardziej atrakcyjnym zawodem z możliwych! 

Aplikacje na telefon, które musi mieć każdy influencer