Szkoły pozywają serwisy społecznościowe. Nauczyciele mają dość!

2023-01-12 9:13
Szkoły pozywają serwisy społecznościowe. Nauczyciele mają dość!
Autor: CANVA

Największe spośród mediów społecznościowych, takie jak TikTok, Instagram, YouTube oraz Facebook, naraziły się szkołom. Władze postanowiły skierować w ich stronę zbiorczy pozew. Zawiera on między innymi oskarżenie o wykorzystywanie młodzieży oraz spowodowanie kryzysu zdrowia psychicznego wśród uczniów. Jak zareagowali na to pozwani?

O wpływie mediów społecznościowych na psychikę przeprowadzono wiele rozmów. Zwykle mówi się o ich negatywnym działaniu, w szczególności na osoby w młodym wieku. Okazało się, że tego samego zdania są władze szkół w Seattle. Postanowiły złożyć pozew w stronę największych platform takich jak Instagram, Facebook, TikTok czy też YouTube. Ich oskarżenia są naprawdę mocne! Twierdzą, iż social media wykorzystują młodzież, aby móc zyskać na ich zaangażowaniu w życie internetowe jak najwięcej. Dodatkowo według nich to właśnie Ci giganci są odpowiedzialni za pogłębiający się kryzys zdrowia psychicznego, z którym mierzą się nastolatkowie. Władze szkół nie zostały pozbawione odpowiedzi!

TikTok zakazany w Stanach Zjednoczonych. Czy to koniec słynnej aplikacji?

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Co znajduje się w pozwie?

Pozew w stronę mediów społecznościowych jest naprawdę mocny! Szkoły oskarżają je o nadużycia wobec młodzieży, spowodowanie kryzysu psychicznego oraz wyzysk. Według nich powodują one problemy także dla nauczycieli, którzy przez ten problem muszą stosować nowe narzędzia. Ze względu na to wykonywanie misji edukacyjnej staje się utrudnione. Jak zostało podane CNN, władze platform nie pozostawiły tego bez odpowiedzi!

Meta odpowiedziała na pozew

Meta nie pozostawiła oskarżeń bez odpowiedzi. Władze wypowiedziały się na ten temat. Według nich dbają o bezpieczeństwo nastolatków. W ostatnich latach mieli wprowadzić aż 30 narzędzi, które nie tylko pomagają zapobiegać nieprzyjemnym sytuacjom. Dzięki nim rodzice są w stanie kontrolować swoje dzieci w mediach społecznościowych. Zgadzacie się z wnioskami szkół publicznych z Seattle?

Sonda
Co sądzisz o działaniu mediów społecznościowych na nastolatków?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze