TikTok zakazany w Stanach Zjednoczonych. Czy to koniec słynnej aplikacji?

2022-12-09 10:17
TikTok zakazany w Stanach Zjednoczonych. Czy to koniec słynnej aplikacji?
Autor: Pixabay TikTok zakazany w Stanach Zjednoczonych. Czy to koniec słynnej aplikacji?

Mało który nastolatek wyobraża sobie teraz internet bez TikToka. Okazuje się jednak, że wielu polityków ma poważne podejrzenia, co do niego! Twierdzą, że jest to największy szpieg Chin! Wobec tego coraz więcej państw decyduje się na wprowadzenie zakazu korzystania z tej aplikacji. Tym razem radykalne kroki podjęły niektóre ze stanów USA oraz Tajwan!

TikTok to aplikacja, którą większość nastolatków postanowiła zainstalować na swoich telefonach. Co więcej, przyciąga również dzieci, a także osoby starsze. Temu, że odniosła ogromny sukces, nie da się zaprzeczyć. Już teraz korzysta z niej ponad miliard użytkowników! Okazuje się jednak, że nie wszyscy są jej zwolennikami. Władze Pakistanu już w 2020 roku zakazały korzystania z niej na terenie tego kraju. W jego ślad miały pójść Stany Zjednoczone, były prezydent - Donald Trump, walczył o to miesiącami. Zostało to jednak odroczone, ku uldze amerykańskiej młodzieży. Po dwóch latach sprawa powróciła, a jak się okazało - w niektórych stanach doszła do skutku! Dodatkowo, sytuacja wygląda podobnie na Tajwanie. Wobec tego wiele osób zastanawia się, czy zbliża się koniec świetności TikToka? W końcu USA jest jednym z zasadniczych dla niego państw.

Tiktokerka zrobiła TO na swoim filmie. Teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami

Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63

TikTok zakazany w USA

Niektóre ze stanów USA zdecydowały się na wprowadzenie zakazu, na tę popularną aplikację. Władze twierdzą, że Chiny wykorzystują ją do szpiegowania. Pośród regionów znajduje się Maryland, Karolina Południowa i Dakota Południowa. Nie obowiązuje jednak wszystkich, a jedynie pracowników sektora publicznego. Aplikacji nie mogą instalować na służbowych telefonach, tabletach czy też komputerach. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę poważny krok i może wpłynąć na dalsze losy TikToka w Stanach Zjednoczonych. Na ten sam krok zdecydował się Tajwan. Do przestrzegania zakazu zobowiązani są wszyscy obywatele, pracujący w sektorach publicznych.

Nowy trend na TikToku. Ten gest pozytywnie zaskakuje!

TikTok zakazany w tych państwach

Na całkowity zakaz korzystania z TikToka zdecydowały się już niektóre państwa. Pośród nich znajdują się Indie, które przynosiły aplikacji ogromne zyski, a także Pakistan. Opcję tę rozważały nie tylko władze Stanów Zjednoczonych, ale również Australia. Gdyby rzeczywiście doszło do sytuacji, w której te państwa zrezygnowałyby z korzystania z TikToka, mógłby być on blisko końca.

Sonda
Korzystasz z TikToka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze