Szansa na sukces. Eurowizja 2020: Kasia Dereń zwyciężczynią pierwszego odcinka! Wygra preselekcje?

2020-02-02 16:08
Kasia Dereń
Autor: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EastNews

W tym roku preselekcje eurowizyjne w Polsce odbywają się nieco inaczej niż zazwyczaj. Telewizja Polska postanowiła, że nasz reprezentant zostanie wyłoniony poprzez program Szansa na sukces. Eurowizja 2020. Ten sposób sprawdził się świetnie przy Eurowizji Junior 2019 i przyniósł Viki Gabor zwycięstwo w konkursie. Czy z 'dorosłą' Eurowizją będzie podobnie?

Szansa na sukces. Eurowizja 2020: Kasia Dereń wygrywa pierwszy odcinek i to ona nadal ma szansę reprezentować Polskę na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, który po zeszłorocznej wygranej Holandii odbędzie się 16 maja w Rotterdamie. Kasia z pewnością znana jest wszystkim fanom programu The Voice of Poland - była uczestniczką drugiej edycji muzycznego show i swoim pięknym głosem zachwyciła trenerów. W Szansie na sukces. Eurowizja 2020 także udało jej się zdeklasować konkurencję i zdaniem jurorów okazała się najlepsza. Występy podczas preselekcji eurowizyjnych oceniają Cleo, Michał Szpak oraz Gromee - wszyscy ci artyści mają już za sobą doświadczenie eurowizyjne i reprezentowali nasz kraj w konkursie. Kasia też ma już za sobą pewne doświadczenie. W 2018 roku towarzyszyła Gromee'emu oraz Lukasowi Meijerowi podczas konkursu w Lizbonie. O tym, czy to właśnie ona pojedzie na Eurowizję, w finale programu zadecydują wspólnie widzowie i jury.

Szansa na sukces. Eurowizja 2020: Kasia Dereń wygrywa pierwszy odcinek

W pierwszym odcinku programu uczestnicy śpiewali piosenki zespołu Abba, który nieodłącznie kojarzy się z Eurowizją. Konkurentami Kasi byli:

  • Emilia Sanecka z zespołu Daj To Głośniej
  • Patryk Skoczyński
  • Sargis Davtyan
  • Amelia Andryszczuk
  • Maja Hyży
  • Siostry Szlachta

Kasia Dereń ma już bardzo duże doświadczenie i spory dorobek muzyczny. 35-letnia wokalistka wydała dwa single, śpiewała w chórkach m.in. u Justyny Steczkowskiej, Natalii Kukulskiej, Edyty Górniak czy Piaska. W drugiej edycji The Voice of Poland, w której dołączyła do drużyny Tomsona i Barona, udało jej się dojść aż do półfinału. Czy do listy swoich licznych sukcesów będzie mogła dopisać także reprezentowanie Polski na Eurowizji 2020? Dowiemy się już za kilka tygodni!

Najnowsze