Szansa na Sukces Eurowizja 2020: Albert Cerny w finale preselekcji! Poleci do Rotterdamu?

2020-02-23 11:00 MK
Albert Cerny
Autor: Karol Makurat/REPORTER

Albert Cerny ostatnim finalistą specjalnego wydania programu Szansa na Sukces Eurowizja 2020. Pochodzący z Czech wokalista, który miał już szansę zaprezentować się na Eurowizji, wygrał drugi odcinek popularnego show muzycznego, w którym poszukiwany jest polski reprezentant. Jaki numer wykonał? Co na jego temat powiedzieli trenerzy? Sprawdź najważniejsze informacje na ESKA.pl.

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - Albert Cerny awansował do finału preselekcji, co oznacza, że wspólnie z Kasią Dereń oraz Alicją Szemplińską, powalczy o możliwość reprezentowania naszego kraju w Rotterdamie podczas odcinka finałowego, emitowanego na żywo w Telewizji Polskiej. Z pewnością, doświadczenie, jakie już zdążył zebrać ze swoim zespołem Lake Malawi, pomoże mu w jak najlepszym zaprezentowaniu się przed polską publicznością. 31-letni Czech brał już bowiem udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2019 roku. Reprezentował wówczas Czechy i zajął wysokie, bo 11. miejsce w rankingu.

Szansa na Sukces - Albert Cerny zwycięzcą 3. odcinka

W trzecim odcinku show Szansa na Sukces, które odbywa się pod szyldem Eurowizja 2020, uczestnicy mieli za zadanie jak najlepiej wykonać piosenki z repertuaru The Beatles. Abert Cerny - absolwent polskiej szkoły podstawowej, zadedykował swój występ babci i dziadkowi. - Chciałbym, żeby byli ze mnie dumni - powiedział.

Albert Cerny zebrał bardzo pozytywne opinie od jurorów - Cleo, Michała Szpaka oraz Gromee'ego. - Idealnie oddaje klimat - powiedział wykonawca hitu Color Of Your Life zaraz po wykonaniu przez uczestnika utworu Please Please Me. 

Albert Cerny - Eurowizja 2020

W tym roku, preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji odbywały się na zupełnie innych zasadach, niż dotychczas. W każdym z trzech odcinków Szansy na Sukces wzięło udział siedmiu uczestników, którzy wcześniej pomyślnie przeszli castingi. Wielki finał odbędzie się już 23 lutego i będzie emitowany w TVP 2 na żywo. Tym razem, o wyborze reprezentanta decydować będą również widzowie. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Albercie, zajrzyjcie do artykułu, do którego link znajdziecie poniżej.

Najnowsze