Szansa na Sukces Eurowizja 2020: Albert Cerny w finale preselekcji! Poleci do Rotterdamu?

2020-02-23 11:00
Albert Cerny
Autor: Karol Makurat/REPORTER

Albert Cerny ostatnim finalistą specjalnego wydania programu Szansa na Sukces Eurowizja 2020. Pochodzący z Czech wokalista, który miał już szansę zaprezentować się na Eurowizji, wygrał drugi odcinek popularnego show muzycznego, w którym poszukiwany jest polski reprezentant. Jaki numer wykonał? Co na jego temat powiedzieli trenerzy? Sprawdź najważniejsze informacje na ESKA.pl.

Szansa na Sukces Eurowizja 2020 - Albert Cerny awansował do finału preselekcji, co oznacza, że wspólnie z Kasią Dereń oraz Alicją Szemplińską, powalczy o możliwość reprezentowania naszego kraju w Rotterdamie podczas odcinka finałowego, emitowanego na żywo w Telewizji Polskiej. Z pewnością, doświadczenie, jakie już zdążył zebrać ze swoim zespołem Lake Malawi, pomoże mu w jak najlepszym zaprezentowaniu się przed polską publicznością. 31-letni Czech brał już bowiem udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2019 roku. Reprezentował wówczas Czechy i zajął wysokie, bo 11. miejsce w rankingu.

Szansa na Sukces - Albert Cerny zwycięzcą 3. odcinka

W trzecim odcinku show Szansa na Sukces, które odbywa się pod szyldem Eurowizja 2020, uczestnicy mieli za zadanie jak najlepiej wykonać piosenki z repertuaru The Beatles. Abert Cerny - absolwent polskiej szkoły podstawowej, zadedykował swój występ babci i dziadkowi. - Chciałbym, żeby byli ze mnie dumni - powiedział.

Albert Cerny zebrał bardzo pozytywne opinie od jurorów - Cleo, Michała Szpaka oraz Gromee'ego. - Idealnie oddaje klimat - powiedział wykonawca hitu Color Of Your Life zaraz po wykonaniu przez uczestnika utworu Please Please Me. 

Albert Cerny - Eurowizja 2020

W tym roku, preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji odbywały się na zupełnie innych zasadach, niż dotychczas. W każdym z trzech odcinków Szansy na Sukces wzięło udział siedmiu uczestników, którzy wcześniej pomyślnie przeszli castingi. Wielki finał odbędzie się już 23 lutego i będzie emitowany w TVP 2 na żywo. Tym razem, o wyborze reprezentanta decydować będą również widzowie. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Albercie, zajrzyjcie do artykułu, do którego link znajdziecie poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze