Szansa na Sukces Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska w finale preselekcji! Wygra?

2020-02-23 14:12 RW
Szansa na Sukces Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska w finale preselekcji! Wygra?
Autor: https://www.instagram.com/aliciaszemplinska/ (screen) Szansa na Sukces Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska w finale preselekcji! Wygra?

Alicja Szemplińska wygrała drugi odcinek specjalnego wydania programu Szansa na Sukces Eurowizja 2020. Oznacza to, że wokalistka pojawi się podczas wielkiego finału, w czasie którego poznamy reprezentanta Polski na Eurowizję w Rotterdamie. Jak wyglądał występ Szemplińskiej podczas przesłuchań? Jakie oceny otrzymała od jury? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl!

Szansa na Sukces Eurowizja 2020Alicja Szemplińska w finale preselekcji, co oznacza, że jest jedną z uczestniczek, która powalczy o bilet uprawniający do reprezentowania Polski na konkursie w Rotterdamie. Z jakim wyzwaniem zmierzyła się Alicja SzemplińskaSzansa na Sukces Eurowizja 2020 pozwoliła jej udowodnić wielu osobom, że jest jedną z najbardziej utalentowanych wokalistek młodego pokolenia. Zrobiła to śpiewając utwór To nie ja, z którym Edyta Górniak zajęła najwyższe miejsce, w dotychczasowej historii startów Polski na Eurowizji. Musiała wykazać się umiejętnością śpiewania w bardzo wysokich rejestrach, dobraniem odpowiedniej tonacji i trzeba przyznać, że poradziła sobie wyśmienicie. 

Szansa na Sukces - Alicja Szemplińska: zwyciężczyni 2. odcinka

Alicja Szemplińska wystąpiła w drugim odcinku Szansy na Sukces Eurowizja 2020. Wyemitowany on został w telewizji w niedzielę, 9 lutego 2020. Wszyscy uczestnicy zaśpiewali największe eurowizyjne hity i nie brakowało opinii, że to właśnie zwyciężczyni 10. edycji The Voice of Poland miała najtrudniejsze zadanie. W końcu - musiała dorównać artystce posiadającej jedyny i tak wyjątkowy głos w Polsce, Edycie Górniak.

Alicja Szemplińska zebrała pozytywne oceny jury. Kto, co powiedział o występie 18-letniej wokalistki? Gromee, jako przewodniczący jury, powiedział, że zadecydowała: jakość, energia, umiejętności i skala głosu.

Alicja Szemplińska - Eurowizja 2020

Alicja Szemplińska ma na koncie jeden solowy utwór. Teledysk do singla Prawie my, w serwisie YouTube ma ponad 3 miliony wyświetleń. Artystkę poznaliśmy za sprawą jubileuszowej edycji programu The Voice of Poland, który zresztą wygrała! W muzycznym show Telewizji Polskiej zaśpiewała między innymi hity: Scars To Your Beautiful, Get Here, czy Wicked Games. 

Okazuje się, że przed nami ekscytujący finał, ponieważ już wiemy, że rywalką 18-latki będzie jeden z najlepszych głosów w Polsce, Kasia Dereń. Trzecią osobę, która powalczy o bilet do Rotterdamu, poznamy 16 lutego. Wielki finał preselekcji do Eurowizji 2020 na żywo 23 lutego. 

Najnowsze