Światło dla Europy 16.05 - kto wystąpi podczas alternatywnej wersji Eurowizji 2020?

2020-05-16 20:33
Eurowizja
Autor: AP/East News

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji nie odbędzie się, tak jak było to początkowo zaplanowane. Wielu fanów wydarzenia, musiało pogodzić się z tą decyzją. Jednak organizatorzy w ramach rekompensaty, zorganizowali alternatywę konkursu. Jest nim koncert Europe Shine a Light, czyli Światło dla Europy. Kto wystąpi podczas wydarzenia? Gdzie i kiedy będzie można obejrzeć transmisję? Wszystkich ważnych informacji dowiecie się na ESKA.pl.

Spis treści

 1. Światło dla Europy 16.05 - kto wystąpi? [LISTA]
 2. Światło dla Europy 16.05 - kiedy, gdzie i o której oglądać?
 3. Światło dla Europy 16.05 - kto poprowadzi program?

Wielbiciele Eurowizji musieli pogodzić się jakiś czas temu z tym, że tegoroczna edycja konkursu nie odbędzie się, tak jak początkowo planowano. 65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał odbyć się na Ahoy Arenie w Rotterdamie. Niestety z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa, wydarzenie zostało odwołane, a arena została przekształcona w tymczasowy ośrodek, który odciąża szpitale. Europejska Unia Nadawców zdecydowała się jednak na zorganizowanie koncertu, który będzie pocieszeniem dla wszystkich fanów Eurowizji. Wydarzenie pozbawione jest rywalizacji i uhonoruje 41 piosenek, które w 2020 roku miały być zaprezentowane podczas majowego konkursu. Polskę podczas 65. edycji miała reprezentować Alicja Szemplińska z utworem Empires, dlatego widzowie będą mogli obejrzeć jej występ podczas transmisji Światła dla Europy. Dodatkowo, na odbiorców będą czekały niespodzianki w postaci występów gości specjalnych, którzy wykonają kawałki z przeszłości. Na sam koniec koncertu, wszyscy reprezentanci zaśpiewają wspólnie zwycięską piosenkę Wielkiej Brytanii z 1997 roku pt. Love Shine A Light. Pojawi się również kawałek What’s another year - Johnny’ego Logana, który wykonają fani Eurowizji.

Kto wystąpi podczas alternatywnej wersji Eurowizji 2020? Gdzie i kiedy oglądać transmisję? Wszystkie szczegóły podaliśmy poniżej.

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!

Światło dla Europy 16.05 - kto wystąpi? [LISTA]

Podczas alternatywy 65. Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpią nie tylko reprezentanci 41 państw, którzy mieli wziąć udział w Eurowizji 2020, ale również artyści tacy jak:

 • Gali Atari
 • Marija Serifovic
 • Ilse DeLange z The Common Linnets
 • Mans Zelmerlow
 • Michael Schulte
 • Netta
 • Duncan Laurence
 • The Rotterdam Philharmonic Orchestra

Światło dla Europy 16.05 - kiedy, gdzie i o której oglądać?

Transmisja wydarzenia Światło dla Europy odbędzie się 16 maja 2020 roku, o godzinie 21:00. Będzie można obejrzeć ją na żywo w telewizji na antenie TVP1. Dodatkowo emisja koncertu będzie dostępna również w internecie na oficjalnym kanale Eurowizji w serwisie YouTube (kanał Eurovision Song Contest).

Mój pierwszy raz - Alicja Szemplińska

Światło dla Europy 16.05 - kto poprowadzi program?

Koncert Światło dla Europy (Eurovision: Europe Shine a Light) poprowadzą: Chantal Janzen, Edsilia Rombley, Jan Smit oraz Nikkie Tutorials. Dodatkowo, komentatorem wydarzenia w Polsce będzie Artur Orzech.

Wywiady z Radio ESKA - Alicja Szemplińska
Najnowsze