Eurowizja. Światło dla Europy - koncert, jakiego nie było. Co się wydarzy?

2020-05-16 18:41
Eurowizja
Autor: AP / East News

Odwołanie Eurowizji 2020 było ciosem dla wielu milionów fanów, ale nie tylko. Zdruzgotani decyzją byli również artyści, którzy dostali szansę zaprezentowania się podczas tak wielkiego wydarzenia, przed publicznością złożoną z ludzi z całego świata. Organizatorzy zdecydowali się jednak na stworzenie wydarzenia o nazwie Eurowizja. Światło dla Europy. Więcej o nim dowiecie się na ESKA.pl.

Eurowizja. Światło dla Europy to koncert, jakiego jeszcze nie było. W związku z faktem, że Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 został odwołany przez panującą na całym świecie pandemię koronawirusa, jego organizatorzy zdecydowali się na wyprodukowanie wyjątkowego koncertu, podczas którego wszyscy wielbiciele najważniejszej imprezy muzycznej w roku będą mogli usłyszeć 41 piosenek konkursowych piosenek i nie tylko. Widowisko Eurowizja. Światło dla Europy pełne będzie niespodzianek!

Konkurs Piosenki Eurowizji wystartował w 1956 roku i od tamtej pory organizowany był co roku. To właśnie na eurowizyjnej scenie swoje pierwsze kroki stawiali tacy artyści jak zespół ABBA, Celine Dion, Julio Iglesias, a także Mans Zelmerlow. W 2016 roku jako gość wystąpił Justin Timberlake, a w 2019 roku Madonna. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się tak, żeby którakolwiek z edycji konkursu została odwołana. Do podjęcia takiej trudnej dla wszystkich decyzji zostali zmuszeni zarządzający Europejską Unią Nadawców. W dniu, w którym poznalibyśmy zwycięzcę, czyli 16 maja, wyemitowany zostanie jednak wyjątkowy koncert, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzach fanów imprezy.

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!

Eurowizja. Światło dla Europy - co się wydarzy?

Podczas widowiska Eurowizja. Światło dla Europy zaprezentują się reprezentanci wszystkich 41 krajów oraz wyjątkowi goście, między innymi Netta, Duncan Laurence, Mans Zelmerlow czy The Rotterdam Philharmonic Orchestra. Punktem wieczoru z pewnością będzie wykonanie przez nich zwycięskiego utworu z 1997 roku - Love Shine A Light. Również fani będą mieli udział w tym widowisku. W trakcie jego trwania, wyemitowany zostanie występ z ich udziałem do piosenki What's Another Year z 1980 roku. Wydarzenie będzie emitowane przez Telewizję Polską od godziny 21:00.

Najnowsze