Świadectwo z paskiem w 2020 roku - zasady, kryteria i wymagania

2020-06-07 12:56 Ewelina Kulasza
Świadectwo z paskiem w 2020 roku - zasady, kryteria i wymagania
Autor: Maciej Goclon/East News Świadectwo z paskiem w 2020 roku - zasady, kryteria i wymagania

Zakończenie roku szkolnego i upragnione wakacje uczniów zbliżają się wielkimi krokami. Wiąże się to nie tylko z wystawianiem ocen, ale także z odbiorem świadectw. Na ESKA.pl poznacie wszystkie zasady, kryteria, a także wymagania, które są potrzebne aby pojawił się biało-czerwony pasek na świadectwie.

Świadectwa z paskiem w 2020 roku - zasady, kryteria i wymagania. Każdy uczeń kończąc edukację w danym roku szkolnym marzy o tym, by odebrać z rąk nauczyciela bądź dyrektora szkoły świadectwo z paskiem. Oczywiście, aby na nie zasłużyć trzeba zapracować sobie na to przez cały rok poprzez dobre oceny, a także nienaganne zachowanie. Od 12 marca zajęcia w wielu placówkach szkolnych zostały zawieszone ze względu na pandemię koronawirusa, która pojawiła się w naszym kraju. Uczniowie lekcje odbywali za pośrednictwem internetu i platform, które zostały do tego przygotowane. Zakończenie edukacji w roku szkolnym 2019/2020 przypada na piątek 26 czerwca. Tego dnia uczniowie nie tylko odbiorą swoje świadectwa, nagrody, czy listy gratulacyjne dla rodziców, ale również rozpoczną się ich upragnione wakacje.

Świadectwo z paskiem to zawsze wielkie wyróżnienie i nagroda za całoroczną naukę. Co trzeba zrobić w 2020 roku, aby biało-czerwony pasek pojawił się na dyplomie? Czy pandemia koronawirusa będzie miała wpływ na zasady i kryteria? Przeczytajcie pod wywiadem prezenterki Radia ESKA Kasi Węsierskiej z DJ Don Diablo.

Wywiad z Don Diablo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Świadectwa z paskiem 2020 - zasady, jaka średnia się liczy?

Mimo iż, pandemia koronawirusa jest obecna w naszym kraju, a lekcje uczniów odbywają się online, nie ma to żadnego wpływu na zasady przyznawania świadectw z tzw. czerwonym paskiem w 2020 roku. Aby je otrzymać, średnia ocen ucznia musi być nie mniejsza niż 4,75. Ponadto żeby móc ujrzeć na swoim świadectwie pasek, należy mieć również bardzo dobrą lub wzorową ocenę z zachowania.

Najnowsze